Slavoj Č. Krumlov - HC Vimperk 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)

Slavoj nemá bodů na rozdávání a již na rozcvičce to bylo patrné, jednoznačná byla touha po vítězství. Hosté nastoupili téměř v podobné sestavě jako v zápase s Božeticemi, v brance tentokrát zahájil Kubovec a do obrany místo Karhana nastoupil M. Gabauer.

Již ve 2. minutě utkání dvojnásobná střela Pauleho volala po tom, aby byla zapsána jako gólová. V 5. minutě při přesilovce si mezi kruhy nabruslil Ženíšek a jeho bombu vyrazil brankář Krumlova pouze vedle sebe, ale dlouho osamoceně ležící puk před opuštěnou brankou nestačil nikdo z hostů za čáru dopravit. O minutu později již se červené světlo za brankářem domácích rozsvítilo, při přesilovce po ose Ženíšek – Janda do branky z první skóroval Vinš. V další přesilovce vystihl Janda moment, kdy domácí brankář nic neviděl a střelou přes obránce zvyšoval excelentně na 2:0. Celou první třetinu odehráli Vimperští tak, jak to v poslední době bývá, skvěle a domácí na výrazné ohrožení Kubovcovy branky prostě neměli.

I ve druhé třetině pokračoval výborný a odpovědný výkon hostů a již v první minutě v přesilovce byl blízko ke skórování Janda, ale dal jen do brankáře. Ve 28. minutě našel nádherným dlouhým pasem Ženíšek svého kolegu z obrany Voldřicha a ten samostatný nájezd neproměnil. Nicméně byl faulován a brzy třetí vimperskou přesilovku proměnil přesnou střelou ve třetí branku Vimperka Lang. Vzápětí mohl dále pro Vimperk navýšit skóre Slabý, ale nedal. Přesto domácí začali hostům zle zatápět, ale Kubovec se zprvu blýskl dobrým zákrokem. O několik vteřin později střelu po prohraném buly lehce hokejkou tečoval Ženíšek nad rameno vimperského brankáře a bylo sníženo – 1:3. Velkou brankovou příležitost hosté neproměnili vzápětí, střela šla do masky krumlovského brankáře, odtud do tyče a rozhodčí hru přerušil. Trest M. Gabauera domácí ve 32. minutě potrestali brankou od modré a začali být lepším týmem. Opět Kubovec první velkou příležitost dokázal uchytat, ale ve 35. minutě kapituloval potřetí. Hosté v této chvíli hráli zmateně a domácí toho plně využívali. V poslední minutě třetiny byl vyloučen Coufal, rozhodčí mu ještě přidal desetiminutový trest a domácí ještě stačili trefit úplně čistou tyč Kubovcovy branky.

Před poslední třetinou si to Vimperští v kabině v klidu vyříkali a do třetí třetiny nastoupilo opět odpovědné mužstvo, které ví, co chce. Na překvapení do branky nastoupil Grulich a na trestné lavici sedícího Coufala vystřídal Karhan. Obě mužstva hrála celou třetinu s velkým nasazením a zároveň odpovědně, zřejmé bylo to, že kdo dá branku, vyhraje. Vimperští měli dvě vynikající příležitosti na její vstřelení, když ve 46. minutě Kouba nedokázal zblízka dorazit puk do prázdné brány a až v 57. minutě Boška dal zblízka pouze do brankaře. I Krumlovští mohli skórovat, ale Grulich držel své nulové konto i za cenu šťastných zákroků. Konec zápasu byl infarktový a pro Vimperk šťastný. V 58. minutě se dobře zorientoval za brankou Krumlova Vinš a nahrál před brankou volnému Slabému, který dal rozhodující branku zápasu – 3:4. Vzápětí šel za faul na hanbu Hrubý, a když jej na trestné lavici doplnil Předota, bylo s Vimperkem hodně zle. Domácí odvolali brankaře, hráli se šesti lidmi v poli proti statečné trojici Ženíšek, Janda, Slabý, ale vyrovnat se jim již nepovedlo.

Rozhodčí Urban, Deim, Macák pískali s přehledem a přispěli k úrovni zápasu . Diváků moc nebylo a několik vimperských bylo jak během zápasu a hlavně po něm velice slyšet. Díky.

Nyní Vimperk přivítá v neděli na svém ledě od 17 hodin David Servis České Budějovice a vítězství zvenka by bylo dobré doma potvrdit, doma se má vyhrávat.