Velká Radouň - HC Vimperk 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)

Domácí tým, který ještě letos nebodoval, nebyl snadným oříškem, ale Vimperští byli jednoznačně na tom lépe bruslařky a i v práci s pukem, takže již od úvodních minut byla znát větší vyspělost Vimperka. Branky se ale diváci dočkali až v čase 13:56, kdy při přesilovce zatáhl Ženíšek puk do třetiny domácích a novic v sestavě Vimperka, mladý Boška, oslavil svůj první zápas za vimperské muže svojí první brankou. V konci třetiny hráli hosté oslabeni o dva muže, ale dokázali se s přehledem ubránit.

Když již v první minutě druhé třetiny zvýšil Novák na 2:0, zdálo se, že Vimperk bude kráčet za vítězstvím zcela bezpečně, ale… Hosté vzápětí ještě neproměnili čítankovou situaci dva na jednoho a domácí při samostatném nájezdu stříleli nad. Pak přišel klasický vimperský výpadek v pozornosti a rázem bylo vyrovnáno. Ve 25. minutě neudržel puk po střele Grulich a domácí doklepávali a ve 28. minutě hosté podnikli výpad do nezformované obrany Vimperka a rozhozeného Grulicha střelou z dálky prostřelili. Hosté se ale opravdu pořádně zatáhli a zvýšili tlak na radouňskou branku. Do vedení mohli jít hosté již ve 31. minutě, kdy se Jandova střela dostala za záda brankáře, ale za čáru se nedokulila. Ve 34. minutě při přesilovce vystřelil tvrdě od modré Předota a Vinš jeho střelu ztečoval za záda brankáře domácích a Vimperk šel opět do vedení. Další super šanci neproměnil Ondrejec, brankář domácích puk jen se štěstím těsně před čárou zachytil.

Třetí třetinu rozhodl definitivně pro Vimperk Janda, který třemi brankami konečně protrhl letošní střelecký půst. Ale jednoduché pro Vimperk to až do konce zápasu nebylo. Při vyloučení Ženíška za vyhození puku dokázala ujet dvojice Karhan – Vinš, ale branka z toho nebyla. Až v 50. minutě se při přesilovce prosadil Janda a Vimperk vedl 4:2. Ovšem ne dlouho, o minutu později si úplně nesmyslně hodil puk za svá záda do sítě Grulich a domácí byli stále ještě ve hře. Při dalším vyloučení Ženíška ujel v 56. minutě Janda a zvýšil na 5:3. Velká Radouň začala hrát vabank, v 57. minutě domácí neproměnili samostatný nájezd a v následné přesilovce v jejím samotném konci přeci jenom domácí dvě minuty před koncem dostrkali puk za Grulichova záda počtvrté. Poslední dvě minuty utkání odehráli hosté naštěstí naprosto odpovědně a nejenže nedovolili domácím odvolat brankáře a vyrovnat, ale ještě devět vteřin před koncem utkání dovršil Janda svůj hattrick a potvrdil zasloužené vítězství Vimperka.

Vimperk v neděli hraje doma s Táborem a jelikož je nutné každé vítězství znova potvrdit a Tábor letos je od samého začátku na čele soutěže, očekává se lítý boj se vším všudy. Vimperk, pokud se vyvaruje zatím častých výpadků ve hře, je schopen uhrát příznivý výsledek s kýmkoliv. Věřme, že na zápas dorazí i diváci, že je nepříznivé vystoupení mužstva před týdnem proti Hluboké tolik nerozladilo.

Zdeněk Ženíšek