HC Vimperk - Hluboká nad Vltavou 4:6 (3:3, 1:1, 0:2)

Již v úvodu první minuty Novák střílel jen do brankáře a Grulich chytil samostatný nájezd po vimperské chybě v rozehrávce. Pak přišla pro Vimperk pasáž jako ze sna a během 4. minuty Kouba a Slabý ustanovili pro Vimperk vedení 2:0. Další dvojitý kontr přišel v minutě osmé, nejdříve Král ve výtečné šanci nedal, ale o několik vteřin později Slabý zvyšoval již na 3:0. Po tomto vedení, i přes varování trenérů, že není vyhráno, domácí polevili a v polovině třetiny během jedné minuty hosté po nenápadných akcích snížili na 2:3. Domácí potom opět vzali režii zápasu na své hokejky, ale brankově se přes velký tlak neprosadili. Vyrovnávací branka do šatny byla jedna z lámacích branek.

Druhou třetinu začali domácí dobře a aktivně, ve 24. minutě při přesilovce trefil Novák tyč. O chvilku později skóroval od modré Vávra, bohužel toto byla poslední branka domácích v zápase. Přitom další branky do sítě Hluboké mohly padnout. Již o minutu později se Královi otevřela pravá strana, ale brankově to opět nevyšlo. Velký tlak v polovině zápasu domácí také nezužitkovali, a tak jako v prvé třetině opět nepochopitelně povolili. Varováním pro mužstvo nebyl nájezd hlubockého útoku, který Grulich chytil, a tak po chybě v obranném pásmu Hluboká ve 36. minutě pohodlně vyrovnala.

Ve třetí třetině již byla hra více vyrovnaná, domácí již neměli tolik sil dopředu a z mužstva chvílemi čišela obava, co bude dál. Klid na domácí hokejky mohl přinést Pešl, ale zblízka netrefil prázdnou bránu, když se mu v poslední chvíli postavil puk na hranu. Hluboká začala kousat čím dál více. Grulich sice několikrát odolal, ale po chybě rozehrávajícího Karhana nedokázal v 52. minutě nadvakrát střelu hostů pokrýt a Vimperk poprvé v utkání prohrával. Domácí se sice zvedli k zoufalému náporu, ale už nic nešlo, vyrovnat se nepodařilo ujíždějící dvojici Král – Kouba. Naději na vyrovnání ještě v závěru utkání podržel Grulich, když opět chytil nemožné. V čase 58:22 domácí trenéři odvolali brankaře, ale v čase 58:36 se střelou do prázdné branky nad Vimperkem definitivně zavřela voda.

Vimperk zítra hraje od 19 hodin v J. Hradci s Velkou Radouní, které se letos vůbec nedaří, takže bude chtít doma uspět za každou cenu.