HC Vimperk - HC Strakonice 6:3 (3:1, 3:1, 0:1)

Domácí tým k zápasu nastoupil odhodlaně, ukázněněji než s Radomyšlí a kupodivu, nebo konečně, se dařilo i střelecky. Sestava mužstva se v podstatě neměnila, pouze nemocného Coufala nahradil v obraně Kouba a do útoku od počátku nastoupil Macháček.

Strakonice od počátku působily unaveným dojmem, a když se konečně dostaly do tempa, již výrazně prohrávaly a na následný zvrat ve skóre neměly.
První, kdo se mohl radovat z branky, mohli být hosté, ale Grulich pohotovým zákrokem jejich příležitost zneškodnil. Z vimperské strany předvedl v 5. minutě dobrou střelu Vinš, ale ta šla mimo. V 8. minutě začali hrát Vimperští přesilovku, šel sedět strakonický Papež. V této přesilovce si ovšem domácí nejenže nedokázali vytvořit potřebný tlak na bránu, ale naskakující hráč z trestné lavice za vimperské obránce dostal uvolňující přihrávku a střelou mezi brankářské betony Grulicha otevíral skóre. Naštěstí o minutu později bylo vyrovnáno, přesnou střelou se zaskvěl Novák. Po této brance jako kdyby z Vimperka spadly veškeré zábrany a domácí, po řadě příležitostí, šli střelou Vávry od modré v 16. minutě do zaslouženého vedení. V polovině 18. minuty zvyšoval po krásné akci Vinš na 3:1 a do kabin šli domácí velice spokojeni.

Strakonický nápor na počátku druhé třetiny nepřišel. Hned v úvodu ujela dvojice Janda – Vinš, ale nedala. Ve 22. minutě zopakoval Novák svoji přesnou střelu do strakonické sítě a vyhnal Špilera z branky. Hosté přesto zbraně nesložili a v přesilovce střelou od modré stále ve 22. minutě snížili Velíškem na 4:2. Ale 22. minuta byla na branky plodná nadále, protože vzápětí se umně brankově prosadil Ondrejec a držel stále třígólový rozdíl ve prospěch domácích. Když v přesilovce pěti proti třem ve 24. minutě domácí naprosto vyšachovali hosty a Karhan od modré střílel šestou branku svého týmu, vypadalo to na následný strakonický debakl. Ale hosté přeci jenom začali více bruslit a domácí za tohoto vedení trochu povolili, přibylo vyloučených a ubylo hokeje. I tak mohl dále zvyšovat Slabý, jeho střela šla jen těsně mimo a ve 32. minutě výrazně zazvonil puk o tyč vypálený z hokejky Ondrejce. Největší příležitost na skórování Strakonic byla koncem třetiny v přesilovce, hráči Vimperka ji sice s námahou, ale přeci zneškodnili.

O třetí třetině není téměř co říci. Hra upadla, hosté sice vyvíjeli snahu o zvrat, ale domácí hráli poměrně odpovědně, takže ani šance na vstřelení branek se u obou týmů nekonaly. Za zmínku stojí pouze příležitost Ondrejce z první minuty. A dále pak v polovině třetiny snižující branka strakonického Procházky, který dostal nádhernou přihrávku do brejku za vimperské obránce a nadvakrát přeci jenom Grulicha překonal. S přibývajícími minutami do konce zápasu strakonický tlak slábl, až se vytratil úplně.

Zápas kvalitně odřídila trojice Urban, Mitáš a Zvoníček, která vyloučila 10 domácích a 11 hostů před návštěvou 300 diváků, spokojených spíše s výsledkem než s předvedenou hrou obou soupeřů.

Vimperští hokejisté hrají doma v neděli od 17 hodin s Hlubokou a vítězství nad Strakonicemi je dobrou pozvánkou na utkání. Mužstvo Hluboké má stejnou bilanci jako Vimperk, porážku 0:3 ve Strakonicích a jednobrankové vítězství nad Radouní.

Zdeněk Ženíšek