Radomyšl - Vimperk 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)


Domácí nováček se předvedl v dobrém světle a zcela jistě obohatí vyrovnanou soutěž, nutno poznamenat, že jako mužstvo se porazit dá. V jeho dresu se představili i bývalí tři hráči Vimperka z loňské sezony Pěnička, Stropnický a Šimoník a dále dva odchovanci Vimperka Burkoň a junior Korous.


První třetinu lze nazvat promarněnou, protože ač ji hráli hosté víceméně ve čtyřech, jeli sami na branku soupeře čtyřikrát, ale nedali. Domácí dali do úvodu vše a Grulich se v brance ihned značně zapotil. Až ve 4. minutě zahrozili konečně hosté, ale Novákova střela zblízka šla do brankáře. Vzápětí se zblízka prosadil Vinš a Vimperk vedl 1:0. Pak začali Vimperští hrát permanentně v oslabení, sedm vyloučených hovoří za vše a nutno též konstatovat, že rozhodčí Pexa nepískal rovinu a stranil domácím. I přesto měli větší šance hosté, když v 7. a 9. minutě šel sám na branku Janda, ale neproměnil. Díky přesilovkám si domácí vytvářeli také příležitosti, tu první tutovou ve 14. minutě neproměnili, ale v 16. minutě při dvojnásobné přesilovce vyrovnávali i za velkého přispění hostů. V dalším následném dvojnásobném oslabení ujel Pošmourný a nedal a pět vteřin před koncem třetiny v samostatném úniku střílel Král vedle.

Druhou třetinu lze nazvat mizernou a v konečném pohledu zápasu rozhodující. Hosté opět v úvodu hrající ve čtyřech, při snaze i v oslabení ohrozit branku Radomyšle, Předotou špatně rozehráli a domácí ve 24. minutě vedli. O minutu později to bylo již 3:1, když na útočné modré upadl Ženíšek a Grulich první zákrok měl, ale na dorážku byl krátký. V polovině zápasu Vinš snížil na 3:2, jenže opět chyba ve vimperské rozehrávce přesně ve 36. minutě stanovila skóre po dvou třetinách 4:2.

Třetí třetina byla z pohledu Vimperka marná. Již ve 42. minutě puk několikrát poskakoval po Grulichově brankové čáře, naštěstí rozhodčí dříve pískal než doskákal za ní. Když ve 45. minutě Voldřich přesnou střelou snížil na 4:3, začali hosté vehementně tlačit na vyrovnání. To měl na holi ve 49. minutě Macháček, ale netrefil zblízka prázdnou branku. Jak se Vimperk tlačil dopředu, vznikaly šance Radomyšle, tu v 52. minutě domácí neproměnili, následovalo znovu oslabení třech proti pěti, naštěstí ubráněné. V 56. minutě hosté prohráli buly v obranné třetině, radomyšlský útočník si dovolil stahovačku na Slabého a přesnou střelou vymetl růžek Grulichovy branky. Od poloviny 57. minuty hráli hosté bez brankáře ve dvojnásobné přesile, ale ač tlačili, i příležitosti na skórování byly, vyrovnat nebo snížit se jim nezdařilo. Naopak domácí dvakrát vyhozením přes celé kluziště trefili tyčku opuštěné vimperské branky.

Zdeněk Ženíšek