HC Vimperk - Hluboká nad Vltavou 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Také ve 20. kole regionální soutěže slavili Vimperští vítězství. Kdo byl namlsán předchozím domácím zápasem se Strakonicemi, musel být tentokrát předvedenou hrou zklamán. Hosté hráli zaraženě, viditelně bruslařsky nestačili a domácí se jim pochopitelně částečně přizpůsobili. Rovněž rozhodčí byli nepřesní a neměli cit pro hru. Nicméně vítězství je důležité, ale v zásadě tajenku, komu zůstane Černý Petr nepostupu do play off, toto vítězství nevyřešilo. Kandidátů do play off je ještě šest, míst pouze pět a bodové rozdíly minimální. Hodně napoví středeční dohrávka mezi Táborem B a Soběslaví, tedy týmů, se kterými Vimperk odehraje poslední dvě kola základní části, kdy se konečně srovnají zápasy všech uchazečů o play off.

Zmařené šance

Samotný nástup do utkání byl v režii domácích a již ve 32 vteřině Král a později i Slabý zahrozili brankou. Následný propad domácích málem využila Hluboká, ale zákroku Grulicha pomohla i tyč. Domácí tak dostali včasné varování, že pouze dopředu a s chybami to nepůjde. Také uzdravený Pošmourný se mohl radovat z branky, ale samostatný nájezd nedal. Ve 4. minutě v první přesilovce připravili Hail s Ondrejcem pro Ženíška velice slibnou pozici a vimperský obránce jistě svoji střelu proměnil v úvodní branku zápasu. V další přesilovce domácí zalaškovali tak důkladně, že od poloviny kluziště jeli na Grulicha samostatně dva hlubočtí útočníci, naštěstí přesilovou situaci neřešili dobře a Grulich střelu jednoho z nich dokázal vyrazit. Také domácí se později museli bránit při čtyřminutovém vyloučení Haila a bránili se zpočátku velice úspěšně. Dokonce ve 14. minutě ujela dvojice Janda – Král a posledně jmenovaný trefil tyč za již překonaným brankářem hostů. Do konce oslabení zbývalo pár vteřin, když přeci jenom hosté dokázali vyrovnat. Závěrečné minuty třetiny hráli v oslabení hosté a branka do šatny pouhé dvě vteřiny před koncem z hole Jandy stanovila vítěze prvních dvaceti minut.

Dobrá třetina

Začátek druhé třetiny začali domácí ležérně, ale hosté ve 25. minutě dvojnásobnou šanci i za pomoci tyče na vyrovnání odmítli. Domácí tato situace přeci jenom probrala k odpovědnosti a jejich tlak na branku hostů sílil. Navýšit skóre mohl nejdříve Pešl, ale střílel do brankáře, a tak si brankovou střelu zopakoval opět Janda, tentokráte dvě vteřiny po naskočení hlubockého hráče z trestné lavice, to již na časomíře svítila 28. minuta. O dvě minuty později trefil Voldřich tyč za překonaným brankářem hostů a domácí si dělali, co chtěli. Ve 37. minutě dokázal Ženíšek prohodit puk do brejku Stropnickému a ten chytrým posunutím puku mezi betony brankáře Hluboké zvýšil na již nadějných 4:1. Hosté sice ještě do konce třetiny mohli snížit, ale puk šel mimo branku již bezmocného Grulicha.

Ve třetí třetině, ve 45. minutě, rozebrala první vimperská lajna hlubockou obranu tak důkladně, že do zcela volné branky střílel Král, ale puk obětavou rybičkou vytáhl ven hlubocký obránce. Domácí nadále udávali tón hry a hosté, kteří viditelně nestačili, si často pomáhali nedovolenými zákroky. Ve dvojnásobné přesilovce v 50. minutě našel Ženíšek přesnou přihrávkou Haila a ten z úhlu pokořil branku Hluboké popáté. Další zvýšení skóre měl na holi Šimoník, ale minul prázdnou branku. Při přesilovce v 54. minutě nachytal nesoustředěného Grulicha v brance obránce Hluboké a střelou od modré snížil na 2:5. Do konce utkání se již nic zajímavého nestalo, a tak stav v 54. minutě byl stavem konečným.

V neděli se vimperští jedou poprat alespoň o jeden bod do Soběslavi.

Zdeněk Ženíšek