Jiskra Humpolec - HC Vimperk 10:4 (2:2, 4:1, 4:1)

Bylo téměř nemožné pro trenéry dát dohromady patnáct hráčů, kteří mohli v Humpolci nastoupit, to oproti výsledku není výmluva, ale konstatování, protože ani sestava, která do Humpolce odjela, nebyla předem určena k vysoké porážce. Kvůli zranění nebyli J. Gabauer, Pěnička, Stropnický, Šindler, Pitel, nemocní jsou Horejš, J. Hrubý, z pracovních důvodů nemohli Novák, Hail, Král. Nastoupil tedy již po zranění Pošmourný a představila se posila do obrany, Petr Ondrejec, hráč Českých Budějovic působící v minulých letech v zahraničí. Do útoku museli naskočit obojetníci, obránci Ženíšek s Koubou.

Zmařené šance

Domácí celou první třetinu vypadali odevzdaně a je trestuhodné, že Vimperk, ač měl stálou převahu, dovolil, že se do kabin šlo za nerozhodného stavu. Přičemž již v 6. minutě Slabý před brankářem neuspěl. V 8. minutě Janda v přesilovce přes obránce dal vedoucí branku hostů, což bylo poslední vedení Vimperka. Domácí ve 13. minutě po nijak výrazné situaci vyrovnali. Pak Pošmourný v několika minutách dvě branky, co měl na hokejce, nedal a ani další hráči nedokázali zúročit příležitosti a opět po nevinné akci v 16. minutě kapituloval Kubovec podruhé. Ještě v téže minutě Macháček vyrovnal a do konce třetiny i přes tlak hostů a ani v přesilovce nic do branky Humpolce nepadlo.

Zbytečné góly

První rozhodující minuty zápasu přišly hned na počátku druhé třetiny. Byl přísně vyloučen Předota a po chvíli Pešl vyhodil puk mimo kluziště a domácí v rozmezí minuty přečíslení hned dvakrát brankově potrestali. Do branky Vimperka nastoupil Grulich a hosté začali hrát dopředu vabank. Jenže ani Kouba zcela sám na brankáře, ani dvakrát Janda nepokořili humpoleckou branku. Otevřenou hru Vimperských domácí dvakrát potrestali střelami ze druhé zóny a na časomíře svítilo hrozivých 6:2. Dvě minuty před koncem třetiny v přesilovce skóroval Předota a dal tak na vědomí, že je stále o co hrát.

Nedotáhli

Do třetí třetiny hosté nastoupili pouze se dvěma pětkami, rozhodnuti přivodit obrat ve skóre. Již po 12 vteřinách znovu Předota snížil na nadějných 4:6 a hosté opět zle přitlačili domácí k jejich brance. V polovině třetiny při zakládání útoku chyboval Ondrejec a domácí jeli na Grulicha sami ve třech. Přesilovou situaci bezpečně využili v sedmou branku a bylo po všem. Unavení a vydudaní hosté se pak již nezmohli na nic, domácí byli v závěru o třídu lepší. Později přišla i osmá branka v síti Vimperka a v 56. minutě při deváté brance začali domácí diváci skandovat deset, deset. Desátá branka padla o minutu později, i když z jasného ofsajdu, ale to na pokořující porážce nic nemění. Za zmínku pouze ještě stojí, že se v závěru poprali vimperský Pošmourný a domácí Komůrka, Pošmourný jasně svého soupeře přepral, ale to na nepříznivém dojmu z výkonu Vimperka nic nemění.

Nyní Krumlov

V neděli hraje Vimperk doma s Českým Krumlovem, který bezpečně vede celou soutěž, Překvapí Vimperští soupeře, nebo dostanou další nakládačku? Uvidíme, přijďte se podívat.

Zdeněk Ženíšek