Tábor B FeKS – HC Vimperk 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)

Táborské mužstvo se výrazně oproti minulosti změnilo, a to k lepšímu. Mladí hráči přinesli větší šťávu do hry a zvláště pokud jsou na puku, jsou velmi šikovní. Přesto to je mužstvo k poražení.

Vimperku opět chyběla řada zraněných a nepřítomných hráčů, a tak sestava mužstva byla následující: Grulich – Horejš, Předota, Kouba, Ženíšek, Coufal, Voldřich – Slabý, Janda, Lang – Král, Hail, Pitel – Pešl, Šimoník, Macháček.

Domácí začali důrazně a hosté ležérně. Po několika střídáních se hosté probrali a v 5. minutě projel kluzištěm Ženíšek, v tísni však bekhendový blafák v branku nepřetavil. O minutu později šel Vimperk do vedení, Macháček nahrál před branku a Šimoník střelou do růžku trefil. Když hosté v 11. minutě zvyšovali Langem na 2:0, zdálo se, že se bude Vimperku dařit. Při přelomu 13. a 14. minuty však bylo vyrovnáno. Domácí nejdříve proměnili přesilovku a vzápětí udělali hosté chybu na útočné modré a přečíslení dva na jednoho domácí umí. Rázem byli domácí na koni a ještě do konce třetiny Grulich dvakrát chytil další táborské šance.

Do druhé třetiny nenastoupil pro zdravotní potíže Pitel. Třetina se podobala bláznivé jízdě, nebránilo se, propady byly na obou stranách. Za domácí měl největší příležitost hráč vracející se s trestné lavice, naštěstí netrefil. V polovině utkání se lámal chleba, nejdříve ve 31. minutě Ženíšek z útočné modré necouvl ani o centimetr, vybojoval puk pro Jandu a ten nikým neobtěžován zakončil z očí do očí táborskému brankáři střelou do lapačky. Po minutě byl ve stejné situaci táborský hráč a ten Grulichovi šanci vyniknout nedal, ale dal branku. Uplynuly další dvě minuty a Táborští opět po chybách hostů zvyšovali na 4:2. A po několika vteřinách Slabý v samostatném úniku branku nevstřelil. Takže místo alespoň nerozhodného stavu domácí pohodlně vedli. Když ve 38. minutě volný táborský hráč zvyšoval na tříbrankový náskok, bylo zřejmé, že z této šlamastiky se Vimperští budou těžko dostávat. Přesto ještě v této třetině v poslední minutě jiskřičku vykřesal Macháček, střelou z voleje snížil na 3:5.

Ve třetí třetině se sice hosté snažili o vyrovnání, ale situaci jim zkomplikovaly tři po sobě jdoucí vyloučení, nutno poznamenat za fauly, když už se to jinak řešit nedá. Ve druhém oslabení ve 45. minutě prostřelil mezi nohy pošesté domácí hráč Grulicha, a tak šance na nějaké drama definitivně zhasla.

Vimperské čeká v neděli nepříjemný zápas v Humpolci, kdy domácí po sérii proher mají jednu z posledních šancí v boji o postupovou osmičku. Vimperští, pokud se chtějí udržet v klidnějších postupových vodách, musejí venku bodovat.

Zdeněk Ženíšek