HC Vimperk - Spartak Soběslav 6:4 (0:3, 3:1, 3:0)

Vimperku chyběli citelně v obraně zraněný Pěnička a z rodinných důvodů nepřítomný Ženíšek, v útoku chyběli zraněný Pošmourný a pracovně nepřítomný Král. Do mužstva čerstvě naskočil, a jak se časem ukázalo, právě včas „Švýcar“ Pitel.

První příležitostí otevírat skóre zahrozil vimperský druhý útok, ale první branku dala Soběslav. Předcházel ji faul Gabauera a následný faul Slabého, takže přesilovku 5 na 3 hosté brzy využili, po střele od modré zůstal puk pod betony Grulicha a než se vimperský brankař zorientoval dotírající soběslavský Žákovský puk dopravil do sítě. Zaskočení domácí se sice nutili do vyrovnání, ale krom šance Pešla a později Slabého to byl tlak nedůrazný a velké ohrožení branky hostů neznamenal. V 16. minutě domácí nedůslednost ve vlastní třetině vyústila ve volného hráče Soběslavi mezi kruhy a bylo to rázem 0:2. Třetí branku za dvě minuty inkasovali stejní hráči na ledě po stejné situaci, doslova jako přes kopírák.

Během přestávky bylo v domácí kabině hodně křiku a přišly změny. Do obrany místo Voldřicha naskočil Pešl, první útok posílil mladý Lang, Stropnický z prvého útoku šel do třetí řady a ve druhé útočné řadě se prohazovaly pozice. Domácí začali hned oslabením, ve kterém ujel Novák a při zakončení byl nemilosrdně zkosen, bohužel tentýž hráč bekhendový blafák při nařízeném trestném střílení neproměnil. Ale domácí v poslední době hrají oslabení velmi dobře, protože po minutě odjel Slabý a dal kontaktní branku. Hosté ale ještě jednou kontrovali, ve 24. minutě ukázkově řešili přečíslení dvou na jednoho a zvýšili na 4:1. Ale domácí i přes tento dílčí problém již byli v zápase. Ve 26. minutě nahrál nezištně Hail Pitelovi a ten z voleje snižoval. Po minutě mladý Lang směřoval přihrávku na Jandu a soběslavský obránce změnil směr přihrávky do vlastní branky. Domácí se tak dostali na dostřel jednoho gólu a nadále si tvořili příležitosti. Ve 29. minutě Stropnický našel Šimoníka před prázdnou brankou, ale ten volej netrefil. V následném oslabení Novák přes obránce vyslal svoji pověstnou jedovku, ale ta jen zacinkala na tyči. Ve druhé polovině třetiny domácí začali šlapat vodu, zvláště když pro zranění odstoupili J. Gabauer a Stropnický. Ovšem Grulich své mužstvo podržel zvláště v poslední minutě, když na čáře chytil jistou branku.

Po druhé přestávce hosté také ztvrdli, a tak odpočatí domácí hnáni nádhernou diváckou kulisou mohli usilovat o vyrovnání. Již ve 43. minutě prokráčel Slabý v obležení modrých dresů až před brankaře, ten ovšem střelu chytil. Ani Jandova šance o minutu později vyrovnání nepřinesla. Ve 47. minutě Novákovo nahození Pitel umně ztečoval do branky, vyrovnáno 4:4. Mohl to být opět Pitel a mohl si dát ve svém prvním zápase sezony třetí branku, když po spolupráci celého útoku minul až trestuhodně prázdnou soběslavskou branku. V 53. minutě se vše rozhodlo. Slabý po Jandově buly okamžitě vystřelil a nádherně trefil na 5:4. Po dvaceti vteřinách hosté propadli v útoku a dvojice Slabý – Janda to sehrála náramně a stanovila konečný výsledek. Zbytek zápasu sice Soběslav již jen deseti hrajícím Vimperským zle zatápěla, ale Grulich se v brance točil jak mohl, a tak vítězství se za bouřlivých ovací stalo realitou.

Sestava domácích: Grulich – Horejš, Předota, Voldřich, Kouba, Coufal, J. Gabauer – Slabý, Janda, Stropnický (21. Lang) – Novák, Hail, Pitel – Pešl, Šimoník, J. Hrubý.