HC Strakonice – HC Vimperk 2:5 (0:1,1:4,1:0)

. Zázrak se občas koná. Tímto slovem končil poslední referát ze zápasu s David servisem s dovětkem, že jakýkoliv bodový zisk na rakonickém ledě by byl zázrakem. Ale ve sportu je vše možné, takže po mizerném výkonu a porážce od posledního ve středu se Vimperští pochlapili a po výborném výkonu porazili prvního a lví podíl na tom má brankář Grulich.

Vimperským se do sestavy vrátili Král s Pošmourným a jejich účast byla nesmírně znát. Obě lajny daly všechny branky a jmenovaní tři z nich. Mužstvo nastoupilo v sestavě: Grulich – Horejš, Předota, Kouba, Ženíšek, Voldřich, Pěnička – Slabý, Janda, Pošmourný – Král, Hail, Lang – Stropnický, Pešl, Šimoník.

Zápas začala obě mužstva opatrně se snahou neinkasovat. Z důvodu přesilovek se hosté dostávali do většího tlaku, ale brankově neúspěšně. Pro Vimperské bylo potěšitelné, že první vážnější akci v 11. minutě Králem proměnili ve vedoucí branku. Domácí sice vzápětí odpověděli, ale Pitlova střela jen lehce lízla tyč Grulichovy branky. Závěr třetiny byl neobvykle rušný. Nejdříve opět ujel Pitel, ale jeho sólo zneškodnil Grulich. Pak byl vyloučen Pěnička a Pošmourný vystihl přihrávku strakonických obránců na modré, ale sólo přes celé hřiště neproměnil. Vimperské postihlo další vyloučení, když Horejš vyhodil puk za mantinel a to samé předvedl po třinácti vteřinách Ženíšek, takže polovina vimperské obrany sledovala z trestné lavice, jak jejich spoluhráči ubrání vedení.

I když minuty v oslabení rozdělila přestávka, přesto vedení hosté neudrželi a ve třech již po padesáti vteřinách druhé třetiny inkasovali. Vedení Vimperka mohl znovu stanovit Stropnický, ale nadvakrát v dobré pozici nedal. Ve 25. minutě přišla dvojnásobná chyba rozehrávajícího Pešla, ale Grulich v brance natřikrát čaroval a spoluhráče podržel. Když šel Hail již potřetí v zápase ven, domácí se ve 28. minutě totálně nedomluvili. Brankář Myslivec a strakonický obránce se pod tlakem forčekujícího Pošmourného srazili a Pošmourný i v obtížné situaci puk do prázdné branky dostal – 2:1. Po minutě Král v ideální pozici mezi kruhy střílel nad. Domácí začali kupit chyby a při jedné z nich ve 31. minutě po závaru sebral puk váhajícímu exvimperskému Vinšovi Ženíšek a překonal rázně Myslivce potřetí. Další zápis do brankové statistiky udělal ve 35. minutě již po osmi vteřinách přesilovky Pošmourný, když ideálně ztečoval tvrdou střelu Předoty. Domácí vystřídali brankáře, nastoupil Špiler. Aniž si nový brankář sáhl na puk, již jej lovil ve 37. minutě ze sítě. Brankovou akci rozjel po pravé straně Ženíšek, posunul mladému Langovi, který prodloužil ideálně na Haila, ten si počkal, až se Špiler v brance pohne a nekompromisně zvýšil na 5:1.

Třetí třetinu domácí vyvíjeli snahu vyrovnat, ale moc se jim nedařilo, protože hosté hráli odpovědně. Přesto si Vimperští občas zbytečně komplikovali situaci různými nepřesnostmi a zvláště vyloučeními. Ve dvojnásobném oslabení ve 47. minutě Vimperští podruhé, ale naposledy inkasovali. Do konce zápasu drželi hosté nádherný výsledek jako skála a nakonec jej mohli i zvýraznit, když v 55. minutě jel na Špilera Slabý, ale gólman jej vychytal.

Zdeněk Ženíšek