Celý turnaj dokázali vyhrát, když z deseti utkání ztratili pouze jediné. Turnaj se hrál systémem minihokej – 3x3 (3 hráči v poli proti 3) a paralelně druhý tým 4x4, přičemž se výsledky obou týmů započítávaly dohromady.
Na úvod porazili Myšáci z Vimperského HC tým HC Hradec Králové 9:2 a 7:0, potom s favorizovaným domácím celkem prohráli 3:7 a vyhráli 4:0 a na to je čekal, jak se později ukázalo, nejsilnější soupeř, hokejisté HC Šumperk, kde Vimperští po velkých bojích uhájili jednogólová vítězství 6:5 a 5:4 a položili tak jednoznačně základ k celkovému úspěchu v turnaji. Druhý den již nechtěli Myšáci nechat nic náhodě a postupně porazili Nový Bydžov 7:4 a 7:0 a výběr ČR – Holky 8:0 a 10:0. Celý turnaj vyhráli Myšáci z Vimperka s bilancí 9 vítězství a 1 prohra se skóre 66:22.
Potom již na chlapce čekala zasloužená a vytoužená odměna – zlatý pohár pro vítěze a medaile z prvního vítězného turnaje nejen v této sezoně, ale zatím i v celé krátké historii tohoto týmu, takže radost byla veliká. Jako originální trofej ještě přivezli do Vimperka originální cihlu z legendární pevnosti Josefov, která dala název i celému turnaji.
HC Vimperk sehrál turnaj v tomto složení: brankáři Petr Kopolovič a Ondra Červený, v poli nastupovali Vítek Vozobule, Jonáš Jírovec, Matěj Havlíček, Martin Böhm, Ondra Kovář, Jakub Koryťák, Ctibor Bělohrad, David Kašpar, Martin Janda, Petr Hrůša, Ondra Gabauer, Lukáš Vintr a Jiří Bubík.
Velice dobře si vedli v turnaji oba vimperští brankáři, Petr Kopolovič vyhrál dovednostní soutěž v nájezdech a Ondra Červený inkasoval pouhé 4 branky a 4 zápasy končil s čistým kontem.

Roman Böhm