Hosté přijeli bez několika opor s minimem hráčů a ač byli po celý zápas pod velkým tlakem, tak hráli trpělivě a dokázali trestat vimperskou ležérnost a uspokojení zvláště v poslední třetině. Domácí také nebyli kompletní, brankář Kubovec si opět obnovil zranění třísel a z obránců chyběli Pěnička se Ženíškem a samozřejmě dlouhodobě zranění J. Gabauer a Voldřich, Coufala trenéři ráno povolali na led přímo z letiště.

Dobrá třetina

Zápas začal později, protože se sháněli i rozhodčí, zápas pak odpískala v pohodě a s přehledem strakonická trojice M. Jílek, Diviš a Vovčko. Hned v úvodu utkání se ujala „přihrávkostřela“ Haila a domácí vedli. V podobné situaci se později ocitl Janda a později i Slabý, ale oba byli střelci neúspěšnými, Slabý byl při této šanci faulován, ale přesilovku ani po chvíli dvojnásobnou i přes tlak druhé vimperské pětky domácí nezužitkovali. Až ve 14. minutě Pešl vsítil druhou branku po chybě hostů na modré a následné přihrávce J. Hrubého zpoza branky. V závěrečných vteřinách třetiny vyřešil nedobrou situaci výborným zákrokem Grulich.

Jasné vedení

Druhá třetina byla sehrána ze strany domácích ještě lépe než ta první. Již v její první minutě vytahoval puk z čáry za překonaným humpoleckým brankářem jeho obránce. I v oslabení byli domácí nebezpeční, ujel osamocený Janda, ale střelu bez přesnosti a razance brankář hostů zneškodnil. Ve 26. minutě měl při podobné situaci Janda času dost a nekompromisně pod horní tyč zvyšoval na 3:0. Ve 32. minutě přečetl nádherně vyvíjející se situaci Pošmourný, objel branku a bylo 4:0. Domácí se stále tlačili do humpolecké branky, ale branky již nedávali. Nejdříve spálil samostatný nájezd Pošmourný, později po Novákově střele zvonila tyč. V poslední minutě po sérii neproměněných domácích šancí ujeli hosté a z nevinné akce snížili na 1:4.

Zbytečné nervy

Na třetí třetinu je třeba co nejrychleji zapomenout. Po jejím mátožném zahájení ze strany domácích hosté již ve druhé minutě snižovali na 2:4. Pak opět domácí tlačili na pilu, ale branka nepadla ani po dvojnásobné šanci Nováka, ani po Macháčkově střele, když z blízka minul prázdnou branku. Domácí sice později ubránili dvojnásobné oslabení, ale v 55. minutě střela nestřela z hokejky hostů a zákrok nezákrok ze strany domácího Grulicha znamenal, že puk lehce doklouzal za vimperskou brankovou čáru. O minutu později branku jistoty přesnou střelou trefil Janda a vedení domácích bylo opět klidově dvoubrankové. Konec trápení ale nebyl, minutu a půl před koncem přišel zbytečný faul Slabého, hosté si vzali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře v šesti proti čtyřem. Ne že by si při této přesilovce vytvořili obzvláštní tlak, ale domácí hráči viděli jen tu prázdnou branku na druhé straně a pod vědomím, že ji snadno z dálky trefí, zkoušeli to tak nešikovně, až se po sérii nepřesností podařilo namazat Koubovi tak dokonale mezi kruhy, že hosté snížili na 4:5. Naštěstí se pak hrálo již jen pouhých sedmnáct vteřin, takže výsledek se již neměnil.

Sestava Vimperka: Grulich – Předota, Horejš, M. Gabauer, Kouba, Coufal, Machovec – Slabý, Janda, Pošmourný – Král, Novák, Hail – Šindler (41. Macháček), Pešl, J. Hrubý.