Ve škole bruslení se pod vedením trenérů pozvolna učí jak chlapci, tak i děvčata základům bruslení, které jsou podmínkou pro jejich budoucí hokejovou činnost.
Škola bruslení se koná až na občasné výjimky pravidelně každé úterý od 14 do 15.45 hodin, každý čtvrtek ve stejný čas a pak v neděli od 12.30 do 13.45 hodin.
Poplatek za celou sezonu činí 500 korun a po jeho zaplacení má malý učící se bruslař veškeré hokejové zápasy HC Vimperk a veřejné bruslení zadarmo. Dále je organizován v Domě a dětí a mládeže Vimperk, z čehož plynou také určité výhody, jako například sleva na některé akce pořádané Domem dětí a mládeže Vimperk.
Na úvodní hodiny je nutné, aby děti měly následující vybavení: vlastní brusle, přilbu (stačí i cyklistická), sportovní oblečení a rukavice (není nutné hokejové), dále jsou doporučeny chrániče loktů a kolen, opět stačí na kolo či in-line brusle. Po několika trénincích bude dětem zadarmo zapůjčena kompletní hokejová výstroj (většinou úplně nová, záleží též na velikosti), kromě bruslí.
Bližší informace ke škole bruslení podají Tomáš Maník, mobil 603152037 (602449290) a Zdeněk Ženíšek, mobil 607584017.