Hluboká nad Vltavou - HC Vimperk 6:8 (5:2, 0:4, 1:2)

Ještě v sobotu večer bylo na vážkách zda se utkání bude vůbec hrát, protože venkovní teploty kolem 10 stupňů znamenaly na otevřeném hlubockém kluzišti, že technologie není schopna led dostatečně umrazit. Až v poledne bylo oznámeno, že ledaři led připraví a po příjezdu do Hluboké vimperští hráči na plochu, která byla z drtivé části pod vodou, koukali velmi nevěřícně. Nicméně ledaři udělali led nasucho a i když byl měkčí než obvykle, hru obou mužstev poznamenal spíše výjimečně.

Přestřelka

Domácí vlétli do hostů hned od prvé vteřiny razantně až nevybíravě. Na tabuli ještě scházela vteřina do první minuty a po komplikované rozehrávce a nedostatečném krytí exvimperského Fuky před brankou Vimperka šli domácí do vedení. Za minutu hosté srovnali skóre, zasloužila se o to druhá pětice, nahrávačem byl Novák a střelcem Král. Obdržená branka domácí nepřibrzdila, spíše naopak, po zbytečném vyloučení Vinše sehráli přesilovku excelentně a šli opět do vedení. Čtyřicet vteřin domácím stačilo na to, aby střelou po ledě mezi nohy Grulicha zvyšovali na 3:1. V dalším oslabení hosté v zoufalé situaci zalehli Machovcem puk v brankovišti, ale nařízené trestné střílení Grulich chytil. A když v 8. minutě Hluboká zvýšila střelou od modré na 4:1, na hosty by nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Naštěstí se domácí takto raketovým začátkem přeci jenom utavili a začal více vznikat prostor pro akce hostů. Nejdříve pěknou střelou zahrozil Coufal, pak dokonce ve dvojnásobném oslabení odjel Pošmourný, ale těsně před zakončením hlubocký obránce dokázal střelci vypíchnout puk. Hosté také dostali příležitost dvojnásobné přesilovky a v ní v 14. minutě Šedivý snížil. Jenže o minutu později ztrátu kotouče Hluboká potrestala pátou brankou a vyhnala z branky Grulicha. Kašpar hned po příchodu do branky řešil sice s nejvyšším úsilím, ale úspěšně, složitou situaci. A dobrou příležitost v závěru třetiny neproměnil Hail.

Zcela jiný tým

Co se dělo o přestávce v kabině, nelze komentovat, ale na led do druhé třetiny nastoupilo jiné mužstvo. Hráči začali hrát odpovědněji a pohybem i nápady začali přehrávat domácí. Již ve 21. minutě jel sám na branku Ženíšek, ale v rozhodující chvíli pro střelu se mu puk zasekl v louži. Hra dále pokračovala a Král přesnou střelou snížil na 3:5. Hluboká jakoby toto varování nebrala na vědomí, protože v dalším střídání jel na její branku samostatně Pošmourný, ale střelu poslal do výstroje brankáře. Další šance Vimperka volaly po brankách, ale radoval se až v přesilovce ve 28. minutě Hail. Ve 34. minutě vypíchl puk na obranné modré Janda, předložil jej jako na podnose Šedivému a střelou pod víko bylo vyrovnáno na 5:5. Hosté se pak museli bránit v oslabení a Kašpar měl mnoho dobrých zákroků. V oslabení však opět ujela dvojice Janda – Šedivý a posledně jmenovaný otáčel skóre pro Vimperk.

Potvrzeno – výhra

Vstup do třetí třetiny se vydařil opět hostům, Novák ve 42. minutě zvýšil již na 7:5. A tentokráte by zlámanou grešli nevsadil nikdo na domácí. Vimperští víceméně kontrolovali hru, a to i v oslabeních, naopak mohl Slabý ve 45. a 52. minutě ještě zvýšit, oba samostatné nájezdy neproměnil. Dále zaujala střela z první Haila, ale šla jen do brankáře. Hluboká zoufale začala zvyšovat snahu o změnu skóre, zahrozila střelou vedle. Ale jak se tlačila dopředu, nechávala stále více prostoru pro vimperské útočníky. Ujel Janda, neproměnil. V 56. -inutě již Pešl střelou po ledě zvyšoval na 8:5. Touto brankou již bylo hotovo, i když ještě do zprávy o zápasu se musíme zmínit o neproměněné šanci Jandy a poslední brance, 20 vteřin před koncem, kterou Hluboká pouze zmírnila svoji porážku.

Skvělí fanoušci

Nemůžeme nezmínit ani vytrvalou podporu, i když se nedařilo, hojné skupiny fanoušků Vimperka, kteří byli i tím hráčem navíc. A když se během první třetiny připojili se svým koncertováním i trubači, tak od druhé třetiny koncertovali na ledě i hráči Vimperka. Blíže play off Situace v tabulce se stále více komplikuje a vyrovnává a každý zisk či každá ztráta bude v konečném účtování hodně důležitá. V neděli hrají Vimperští ve Strakonicích, očekává se pěkný zápas v bouřlivém prostředí a hráči se na takovýto zápas velice těší, z Vimperka do Strakonic není tak daleko, pokud vám to vyjde, pojeďte hráče povzbudit.

Sestava Vimperka: Grulich (15. Kašpar) – Coufal, Šindler, Ženíšek, M. Gabauer, J. Hrubý, Machovec – Slabý, Janda, Šedivý – Král, Novák, Hail – Pešl, Pošmourný, Vinš.