Krajský přebor hokejistů: Spartak Soběslav - HC Vimperk 5:5 (4:0, 1:3, 0:2).

Otec a syn

Již samotná sestava doznala některých změn. V brance nastoupil Grulich, v obraně ke stálým bekům Gabauerovi, Ženíškovi, Coufalovi, Voldřichovi a Machovcovi nastoupil útočník Josef Hrubý a utkání odehrál poměrně dobře. Největším překvapením v útoku bylo, že se nechal po letech přesvědčit Václav Pitel starší (ročník 1960), který nastoupil v útoku se synem, který si odskočil na týden ze Švýcarska, kde je pracovně, a útok doplnil Pešl. Ke Slabému a Jandovi naskočil Pošmourný. A třetí útok hrál ve složení Hail, Novák, Král.

Jasná třetina

Hned od počátku utkání šli sebevědomí domácí za svým vítězným snem a již v 5. minutě využili přesilovku k vedení. Po této brance kromě vyloučení se nic nedělo, domácí hráli co potřebovali, kdežto hosté hráli pod psa. Ve 14. minutě domácí opět využili další přesilovku a s hosty se začala potápět loď. Další notnou dávku vody nabrali Vimperští vzápětí v přesilovce, když právě Pitel starší jako poslední ztratil puk a soběslavský útočník samostatný nájezd s jistotou proměnil. Jedinou šanci Vimperka v této třetině na vstřelení branky zahodil Novák. V další přesilovce dvě vteřiny před koncem třetiny domácí zvýšili již na 4:0 a hosté se potupně plazili o přestávce do kabiny.

Zvedli hlavy

Do druhé třetiny přeci jenom nastoupili hosté aktivněji, hned zpočátku zahrozili Pitelové, dvojice Slabý – Janda nevyužila své přečíslení, ani vzápětí Pošmournému nebylo dopřáno radovat se z branky. Ve 25. minutě byl sice vyloučen Ženíšek, ale domácí ztratili lehkomyslně puk a Pitel mladší svoji brankou povzbudil celé mužstvo. Poté následovala pasáž, kdy nejdříve hráli dvojnásobnou přesilovku domácí, později zase hosté, ale branky zůstaly neztečeny. Ve 35. minutě v těžké pozici nezpracoval skákající puk J. Hrubý a Soběslav po zdařilém úniku opět vedla o čtyři branky. Ve 37. minutě se puk po odrazu dokutálel před volného Jandu a ten opuštěnou branku jistě trefil. Ihned za minutu napravil svoji chybu z první třetiny starší Pitel a rázem domácí vedli jen o dvě branky a začali se bát o výsledek.

Vyrovnáno

Hosté sice museli čelit koncem třetiny a i v začátku třetí třetiny dvojnásobnému vyloučení, které ubránili a opět si o trošku zvedli herní sebevědomí. Ve 45. minutě šikovně nahrál Pošmourný Jandovi a ten ač tísněn, snížil na rozdíl jediné branky – 5:4. Tlak Vimperka stále sílil a domácí již směrem dopředu neměli sílu ani odvahu. Přesto to mohli být Soběslavští, kteří mohli opět zvyšovat. Samotný únik Grulich chytil a výrazně v této chvíli podržel hráče v poli. V 51. minutě ujel po křídle Novák přihrál Hailovi, který střelou po ledě vyrovnal stav zápasu na 5:5 a vyhnal soběslavského brankáře Stacha na střídačku. Vimperk jednoznačně určoval vývoj hry a je jen škoda, že následná příležitost Pošmourného ani vzápětí brankově vypadající střela Nováka za brankovou čáru nedoputovala. V závěru utkání se silně přiostřilo, Vimperští se museli víceméně bránit a škoda, že i v oslabení v závěru utkání svoji příležitost dosáhnout na vítězství promarnili.

Přijede Krumlov

První třetina zápasu byla snad nejhorší v letošní zatím nezdařené sezoně, od druhé třetiny se výkon mužstva začal výrazně zlepšovat a ve třetí třetině to konečně byl Vimperk, jak jej známe z minulých úspěšných let.

V neděli hrají Vimperští po delší době doma s Českým Krumlovem. Je to prakticky klíčový zápas, který může rozhodnout, zda Vimperští budou v tabulce stoupat či ještě klesat. A protože Český Krumlov je na tom podobně jako Vimperk, bude se hrát prakticky o čtyři body. Z hráčů stálého kádru nebude rozhodně potrestaný David Vinš a již nepřítomný Václav Pitel mladší. Naopak by se měla představit posila z loňského kádru Milevska útočník Boris Šedivý. A veřejnost se zcela jistě těší, že ji své hokejové umění předvede Václav Pitel starší, který opravdu hrát hokej nezapomněl.