Velká Radouň – Vimperk 6:3 (0:0, 2:3, 4:0).

Dvě třetiny výborně, třetí třetina katastrofálně. Tak se dá krátce hodnotit další utkání vimperských hokejistů. Ač byl Vimperk po většinu utkání i lepším týmem, konečné účtování vyznělo nepříznivě. Mužstvu z zápase chyběli Vávra, Hail a Šindler.

Úvodní minuty zápasu byly z obou stran odpovědné a obrany dominovaly, hosté měli menší územní převahu, domácí naopak vyslali na branku Grulicha více nebezpečných střel. Hosté klasicky neproměnili úvodní dvojnásobnou přesilovku a i největší příležitost první třetiny, kdy Voldřich sám před brankářem tak dlouho váhal se zakončením, až vůbec nevystřelil.

Jestliže se v první třetině nic nedělo, druhá byla na události bohatá. Hned v první minutě Novák propásl nádhernou přihrávku Krále, ale závar pokračoval dál a polostřelu Ženíška ztečoval Novák velkým obloukem poprvé do sítě radouňské branky. Hosté si pak v následných přesilovkách vytvořili velký tlak, druhá branka visela na vlásku a také ve 25. minutě padla, ale do sítě Vimperka… Ve vimperské přesilovce vypadl puk nešťasně domácím do brejku a když i Grulich zaváhal s vyjetím, byla střela z úhlu střelou vyrovnávací. Hosté se ale tlačili dopředu a opět v přesilovce Novák rozezněl pouze tyč za již překonaným domácím brankařem. V následném oslabení při vyloučení Jandy se hosté tak umně bránili, že Ženíšek zachytil rozehrávku a poslal do brejku Krále. Ten střelou mezi nohy brankaře nezaváhal. Radost z vedení trvala pouze 23 vteřin. Domácí vystřelil puk od modré do Voldřicha a ten nabral nepřirozený směr do branky Grulicha. Voldřich se ještě v této třetině trefil do správné branky, ve 35. minutě střelou po ledě dostal vimperské opět, ale bohužel naposledy do vedení.

Úvod třetí třetiny sehráli Vimperští katastrofálně a o zápasu bylo záhy rozhodnuto. Nejdříve usedl na trestnou lavici k Novákovi i Janda, nutno konstatovat, že za zákrok, který byl rozhodčím posouzen velice přísně. Domácí ve dvojnásobné přesilovce využili nepozornosti Grulicha a zasunuli puk k pravé tyči. V pokračujícím oslabení nedokázal vyhodit puk ze své třetiny Hnětkovský a výsledek byl ve 43. minutě otočený. Vimperským se vše sesypalo jak domeček z karet a nejenže nestačili na úspěchy domácích brankově zareagovat, naopak již ve 48. minutě po prohraném buly a následné střele nedokázali pokrýt dorážku z bezprostřední blízkosti a inkasovali popáté. Zbytek utkání ze strany hostů byl boj s větrnými mlýny, zvláště když následovalo vyloučení Coufala na pět minut a později Novákův dvouminutový trest. Domácí si tak v pohodlí vstřelili šestou branku, která jim vítězství potvrdila.

Vimperské mužstvo po čtvrtém prohraném zápase v řadě se dostalo do obtížné situace a v neděli doma s Božeticemi bude hrát již o svoji tvář.