IHC Písek – HC Vimperk 11:12 (6:4, 3:5, 2:3). Branky a přihrávky Vimperka: Hrůša 4, O. Gabauer 3, Janda 2+3, Narovec 1+2, Kovář 1+1, Havlíček 1. I když Hrůša otevřel v první minutě skóre, Vimperští úvodní třetinu prohráli a inkasovali nebývale hodně branek. Teprve v polovině zápasu začali dotahovat skóre a po dvou třetinách byl stav nerozhodný. Třetí třetinu však zahájili hosté výborně a po dvou trefách Jandy a jedné Ondry Gabauera se dostali do dvoubrankového vedení. Jenže domácí po solidně vypracované akci minutu před koncem snížili a celé drama gradovalo v posledních vteřinách zápasu, kdy rozhodčí odpískal trestný nájezd za faul a domácí hráč měl šanci alespoň vyrovnat. Nervy a umění brankaře Kopoloviče byly ale v lepší pohodě než u domácího útočníka, a tak Myšáci uhájili těsné vítězství.

IHC Písek – HC Vimperk 3:14 (2:3, 1:5, 0:6). V. Gabauer 5+1, Vintr a Kašpar 2+2, Vozobule a Böhm 2+1, Myslík 1+1. Ve druhém zápase dokonce domácí vedli o dvě branky, ale Myšáci ještě do první přestávky stav otočili brankami Vintra, Vozobuleho a Vojty Gabauera a posledně jmenovaný jak třetinu skončil, tak další i zahájil a tento plavovlasý hoštický démon tak předznamenal vývoj tohoto zápasu. Myšáci se totiž dostali do správné provozní teploty a zasypali svého soupeře přívalem střel, z nichž se rekrutovalo celkem 14 gólů a z toho celých pět si připsal na vrub již zmíněný V. Gabauer.
Druhé dvojutkání sehráli Vimperští proti svému letošnímu nejtradičnějšímu soupeři z Krumlova a i přes nespornou kvalitu tohoto týmu neztratili s krumlovskými Medvědy ani bod a nehodlali na tomto faktu něco měnit.

HC Vimperk – HC Slavoj Č. Krumlov 14:7 (4:4, 5:1, 5:2). Kovář 4+1, Hrůša 4, Janda 3+5, V. Gabauer 1+1, Havlíček a O. Gabauer 1). První zápas začal tradičně vyrovnaně, o úvodní tři branky HC Vimperk se postarala v první třetině dvojice Havlíček – Hrůša, kteří jinak měli za úkol hlavně eliminovat nejlepší trojici soupeře, ale jako již se stalo tradicí v zápasech s tímto soupeřem, stav se začal překlápět ve prospěch Vimperka zhruba v polovině zápasu, když se střelecky přidali i další hráči, zejména O. Kovář, který těžil hlavně z pěkných nahrávek M. Jandy.

HC Vimperk – HC Slavoj Č. Krumlov 11:7 (3:2, 3:3, 5:2). Kašpar 4+3, Vintr 3+2, Böhm 2+2, Narovec 2. Druhý zápas byl brankově vyrovnanější trochu déle, ale spíše to bylo způsobeno lacině inkasovanými brankami v síti Vimperka, než kvalitou soupeře. Hosté se prosazovali do šancí krásnými akcemi, hlavně trojici Kašpar – Vintr – Böhm, které ovšem nezřídka končily v lapačce brankáře Medvědů, jehož výkon museli ocenit všichni přítomní. Ani ten však nezabránil dalšímu dvojcifernému vítězství Myšáků, což značilo plný bodový zisk s tímto soupeřem ve všech letošních šesti mistrovských zápasech

Tento víkend se vimperská hokejová přípravka představí v krajském městě na ledě místního Mountfieldu.

Roman Böhm