Hluboká nad Vltavou - Vimperk 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)

Na led nastoupili naprosto nesoustředěně, inkasovali v úvodu tři branky a probudil je ze spánku až následný oddechový čas. Pak sice během první třetiny hru vyrovnali, během dalších dvou třetin byli lepším a aktivnějším týmem, ale výsledek již nevyrovnali.

Obě mužstva nastoupila v nekompletní sestavě. Velký rozdíl byl v tom, jak obě mužstva do zápasu nastoupila. Zahajující buly a hosté stojí a koukají, jak jim domácí ze středového kruhu odjíždí a již za 9 vteřin dávají branku. O dvě minuty později Kouba nešťastně vyhazuje puk za hrazení, jde na trestnou a domácí opět stojící bránící čtveřici přehráli a dali druhou branku. V 5. minutě útočící hosté za sebou neomluvitelně zapomněli hráče Hluboké, ten si přesnou přihrávku zpracoval a nadvakrát prostřelil Podskalského, který vystřídal Zemana po druhé brance. Po již dříve zmíněném oddechovém času se hosté konečně dostávali do zápasu, ale žádný velký tlak nepřišel a v přesilovkách hráli všude možně, jen ne do branky.

Na počátku druhé třetiny snižuje Lang a hosté si vynucují převahu. Bohužel, pouze optickou a planou. Šance sice přichází, ale zakončení je mizerné. Přesto i přes občasné ataky domácích ztrácí domácí půdu pod nohama.

Opět zpočátku třetí třetiny snižuje Kopecký na 2:3 a vypadá to, že hosté vyrovnají. Ve 47. minutě ujel Vinš, ale těsně před střelou mu puk na nerovném kluzišti poskočil, takže branka nebyla. Ještě větší příležitost měl v 51. minutě Pošmourný, zblízka přestřeluje naprosto prázdnou branku Hluboké. A touto neproměněnou šancí se prakticky nepříznivý výsledek zápasu potvrdil, protože pořekadlo nedáš dostaneš stále funguje. Domácí v 52. minutě využili zmatku ve třetině Vimperka a nadvakrát vstřelili čtvrtou branku. Místo vyrovnání na 3:3 je rázem 2:4. Za devět minut se dá vstřelit také inkasovat dost branek. Hosté se snažili, ale už jim nebylo přáno. V 55. minutě je sám před brankářem Janda, ale střela jde vedle, z této šance byl ihned protiútok, který Podskalský zneškodnil. V 57. minutě opět Janda střílel mimo branku, když hlubocký brankář ležel zcela mimo své brankoviště. Závěrečný tlak Vimperka se nekonal, neboť poslední dvě minuty mužstvo pykalo za větší počet hráčů na ledě, což bylo rozhodčími posouzeno poněkud přísně.

Nyní Vimperk, zabydlující se na hraně postupu do play off, čeká obtížný zápas doma v neděli od 17 hodin s velkým favoritem HC Tábor.

Zdeněk Ženíšek