Jiskra Humpolec - HC Vimperk 8:2 (2:0, 4:2, 2:0)

Vimperk po čase utrpěl venku opět výraznou porážku, i když ještě v polovině zápasu se zdálo, že to může být jinak.
První třetina byla vyrovnaná, dokonce se spíše zdálo, že Vimperk je trochu aktivnější. Když již to vypadalo, že úvodní třetina spěje do bezbrankového stavu, v poslední minutě udělali hosté chybu na obranné modré a humpolecký útočník zakončil blafák přesně. Po vystřídání hosté neudrželi vyjíždějícího útočníka z rohu,nepokryli prostor před brankou a domácí naněkolikrát překonali Grulicha podruhé. Výsledek první třetiny byl trestem za jalové zakončení.
Do druhé třetiny Vimperk nastoupil aktivně a ve 22. minutě Lang prostřelil z úhlu brankáře. Domácí sice ve 25. minutě dosáhli třetí branky, ale vzápětí Macháček snižoval na 2:3. O výsledku zápasu rozhodly následující minuty. Vimperští hráli dvakrát po sobě přesilovku, kde si vytvořili tlak, ale nevyrovnali. Ve 33. minutě hosté opět přesnou střelou od modré šli do vedení o dvě branky. O minutu později nastřelili domácí tyč a ihned z protiútoku trefil tyč Paule. Ve 36. minutě předvedli domácí hostům, jak efektivně se má hrát přesilovka, když za bránícího vimperského hráče nabruslil humpolecký útočník a střelou z první nedal Grulichovi šanci. Když o minutu později domácí rozebrali kombinačně hosty tak, že dávali prakticky do prázdné branky, bylo rozhodnuto definitivně.
Třetí třetinu není nutné detailně popisovat, hosté se sice snažili výsledek alespoň upravit, ale dlouhé minuty hráli v oslabení, ve kterých domácí ještě přidali dvě branky navíc. Objektivně je třeba říci, že hosté byli vylučováni oprávněně. Šance Vimperka na snížení skóre přesto byly a bylo jich dostatek, ale když je herní mizérie, obvykle je i mizérie střelecká.

HC Vimperk - David servis České Budějovice 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Ani v dalším zápase Vimperk nevyhrál. Soupeř posílený několika zkušenými ligovými hráči byl hokejovější a proměnil z pěti přesilových her čtyři, zatímco domácí tým při stejném počtu přesilovek vyšel naprázdno a to rozhodlo.
Již od počátku byli hosté znatelně lepší a zvláště v zakončení nebezpečnější . To potvrdili již v 6. minutě tyčkou. Od 15. minuty hráli hosté přesilovku pěti proti třem a proměnili ji ve dvě zahajovací branky utkání.
Od druhé třetiny domácí vyvinuli snahu o dobytí českobudějovické branky, několikrát se nastěhovali do třetiny hostů, ale ti příkladně bránili. Ve 32. minutě dostali domácí stejnou příležitost jako hosté, dlouhé dvě minuty hráli v pěti proti třem, ale branku z tohoho přečíslení nevstřelili. Naopak ve 37. minutě po prohraném souboji u hrazení a střele na vzdálenou tyč Podskalského branky vsítili hosté třetí branku.
Trochu naděje svitlo domácím ve 42. minutě, Košatka jedoucí sám na branku byl v zakončení sražen a později trestné střílení proměnil v jedinou branku Vimperka. Ale slabá naděje svítila jen chvilku tentýž hráč byl v dalším střídání vyloučen a hosté z přesilovky zvýšili na 4:1. Další přesilovky Vimperka nebyly využity a v 55. minutě uzavíraly České Budějovice brankový účet utkání, jak jinak než při přesilové hře.

V neděli mužstvo končí první polovinu základní části na ledě prvního mužstva soutěže Strakonic, nutno uznat že za současného rozložení sil by nějaký překvapivý výsledek ve prospěch Vimperka byl naprostým zázrakem.