Sokol Radomyšl – HC Vimperk 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Ani v dalším zápase krajské ligy Vimperk neuspěl. Příčiny? V jinak na pohled vyrovnaném zápase opět velice špatná koncovka a plno chyb v obranné činnosti.

Největší vimperskou příležitost měl již ve 2. minutě mladý Kopecký, dal vedle. Obě mužstva hrála pozorně v obraně a šancí bylo minimum. I přes toto konstatování to byli domácí, kteří dali pohodlně dvě branky. Tu první v 11. minutě, když po prohraném buly a nahození na branku se puk odrazil do nestřeženého brankoviště Zemana a do prázdné branky domácí neměli problém puk dopravit. Druhá branka padla vteřinu před klaksonem při vimperském oslabení a opět z blízkosti, když po situaci na hranici pravidel brankář Zeman již bezbranně ležel po ataku v brankovišti.

Hosté se od druhé třetiny přeci jenom zlepšili, ale snaha zkorigovat výsledek ovoce nepřinášela. Největší šance na snížení měli postupně Vinš, Paule a Voldřich, ale z dobrých pozic stříleli vedle. Vimperskou aktivitu od 32. minuty až do konce třetiny utlumila následná oslabení, zvláště když domácí ve 35. minutě zvyšovali na 3:0. I v oslabení mohli hosté snížit, ale dvojice Paule – Vinš ojedinělou chybu domácích nedokázala dotáhnout do zdárného konce.
Ve 44. minutě Vinš přeci jenom snížil na 1:3, ale za minutu se štěstí přiklonilo na stranu domácích. Střelu od modré zblokoval někdo z vimperských tak nešťastně, že puk zůstal vedle branky před reagujícím a v tu chvíli ležícím brankářem Zemanem, takže domácí útočník měl dost času na to, aby vimperského brankáře přehodil. Sérii přesilovek v závěru utkání hosté nevyužili, ač vytvořené příležitosti po tom volaly. Největší šanci měl Slabý, ale brankář Radomyšle ji zákrokem utkání zneškodnil. I brankář Vimperk v závěru utkání předvedl vynikající zákrok po hrůzné chybě hostů a následném úniku domácích.

HC Vimperk – HC Velká Radouň 6:4 (2:3, 1:0, 3:1)

Domácí hráli o bytí a nebytí, o hokejovou tvář a o to, aby se ze současné herní krize alespoň na chvíli vymanili. Povedlo se to, ale scházely pouhé tři minuty, aby to bylo vše opačně.

Když na časomíře svítil čas 01:01, ve výsledkovém okně svítilo také 0:1. Protože domácí ztratili puk ve středním pásmu a hosté přečíslení proměnili. Naštěstí po minutě našel Janda nezištně Slabého a ten svižnou střelou vyrovnal. Při signalizovaném vyloučení hostů naskočil ze střídačky jako šestý Slabý a neomylně si dojel do prostoru, kde dostal od Macháčka přesnou přihrávku a Vimperk v 9. minutě vedl 2:1. Hosté spěchali za vyrovnáním, a tak vzápětí Grulich dvěma zákroky vyvolal potlesk hlediště. V 15. minutě došlo po akci Macháčka ke zranění brankáře hostů, jenže nového brankáře domácí neprověřili a naopak v oslabení těsně po buly inkasovali vyrovnávací branku. V 18. minutě ztratila první pětka puk ve středním pásmu a přečíslení tří proti jednomu hosté ztrestali brankou třetí.

O druhé třetině raději nehovořit. Domácí se v ní trápili, nevyužili ani dvojnásobné přesilovky a při rovnovážném stavu sil na kluzišti hráli stále pod tlakem. Jediným pozitivem byl brankář Grulich, který v této třetině udržel čisté konto, zvláště se vyznamenal chycením nájezdu při vimperské přesilovce. Utkání výrazně ovlivnila situace z poslední minuty třetiny. Janda vyslal tvrdou střelu do masky brankáře, rozhodčí zřetelným hvizdem přerušil hru a současně Paule pohotovou střelou rozvlnil radouňskou sít. Rozhodčí po hvizdu vzápětí rezolutně ukázal, že vyrovnávací branka domácích platí. Je samozřejmě na rozhodčím, jak tuto situaci posoudí, ale objektivně řečeno, v takových případech se branka uznává opravdu výjimečně. Hosté protestovali, ale rozhodčí branku uznal a někteří hosté toto jeho rozhodnutí neunesli. Následoval likvidační faul na Langa, potyčky a od této doby až do konce neustálé vylučování na stranách obou týmů.

Po přestávce se domácí přeci jenom maximálně zakousli do zápasu. V úvodu třetiny ale museli čelit dvojnásobnému vyloučení. Rozhodčí zápas již téměř nezvládal a hráči nevěděli, jak hrát, aby za některé zákroky nešli na trestnou lavici. Ve 47. minutě Grulich trochu podcenil střelu z úhlu a ta mu mezi betonem a tyčí proklouzla do sítě, hosté opět vedli 4:3. Když se vzápětí domácí bránili dlouhému dvojnásobnému oslabení, již nikdo nevěřil, že zvítězí. Jenže věřit se má až do konce a v posledních třech minutách utkání domácí ve zredukované sestavě zápas otočili. Nejdříve vyrovnal Slabý a po půl minutě téměř podobně Vinš otočil výsledek. Hosté se v poslední minutě pokusili o hru bez brankáře, ale Janda jim puk vypíchl, sice prázdnou branku hostů minul, nicméně puk se k němu vrátil a jeho přihrávku do prázdné branky jistě napálil čtyřbrankový střelec zápasu Slabý.

Zdeněk Ženíšek