Jestliže bylo o prvním domácím zápase s Humpolcem psáno: Vimperk vyhrál, ale.., tak se to částečně připomnělo i nyní. Domácí zahráli polovinu zápasu excelentně, opět vedli již 4:0, pak však přišel nepochopitelný výpadek a nakonec horko těžce zachráněná remíza.

Plná sestava

Domácí nastoupili v plném počtu na rozcvičce a vzhledem k výkonu první třetiny vypadali výborně. Nastoupili v současné době v plném složení krom dlouhodobě zraněných: Grulich – Předota, Horejš, Ženíšek, M. Gabauer, Pěnička, Coufal – Slabý, Janda, Pošmourný – Král, Novák, Hail – Kouba, Pešl, Lang.

Koncert

Již ve 2. minutě zápasu se po střele Jandy dostal k odraženému puku Slabý a Vimperk vedl. Hosté ihned kontrovali, ale přečíslení z nájezdu dali vedle. V 7. minutě Pošmourný zvyšoval na 2:0 pro Vimperk a ve 12. minutě dokonce v oslabení již na 3:0 Janda. V 16. minutě trefil tyč či snad i síť branky Ženíšek, ale rozhodčí rozpažil, takže se skóre neměnilo. I Král měl svoji velkou příležitost, ale zblízka minul. Koncert domácích pokračoval, v 17. minutě po nahození Pěničky Pošmourný zvýšil již na 4:0 a tentýž hráč ještě do konce třetiny trefil tyč.

Zbytečné góly

Do druhé třetiny hosté vyměnili brankaře a v prvních deseti minutách začalo veliké zahazování vimperských šancí. Ve 22. minutě při střídání dvakrát měl na holi pátou branku Kouba, nejdříve dal z blízkosti nad a pak mu puk v dobré příležitosti ujel. Při dalším střídání třetího útoku do třetice Kouba zblízka opět jen do brankáře. Ve 27. minutě Předotův dobře vystřelený puk v přesilovce již skákal po čáře do sítě, ale veselský obránce jej ještě stačil uklidit mimo síť. Z nevinné akce hosté ve 33. minutě snižovali a za dvě minuty přidali druhou branku a notně nahlodali domácí sebevědomí.

Drama

Ve třetí třetině hosté již byli plně v zápasu, domácí sice měli naoko jakousi převahu, ale hosté se vždy dokázali nejen ubránit, ale i nebezpečně zaútočit. Od 51. do 53. minuty domácí nadělali tolik chyb, že během těchto minut inkasovali tři branky a Veselí vedlo 5:4. Domácí začali zoufale bojovat alespoň o bod. I při vyloučení Coufala jel na bránu sám Novák, ale byl zfaulován takže neproměnil. Po příchodu vyloučeného Coufala domácí v přesilovce přeci jenom vyrovnali. Předotovu akci dotáhl do sítě Hail. Zbývající dvě a půl minuty sice obě mužstva ještě mohla strhnout vítězství na svou stranu, ale již se nic nestalo.

Na Radouň

Ztracený bod by chtěli vimperští hokejisté nahradit již hned v zítřejším duelu, kdy od 17 hodin hrají na ledě celku z Velké Radouně. Ta má tradičně své domácí zázemí na zimním stadionu v Jindřichově Hradci.

Zdeněk ŽeníšekZ