HC Vimperk – OHL Spartak Soběslav 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Samotný zápas začal tlakem domácích a prvních deset minut se na hostující branku valil jeden útok za druhým, bohužel však bez gólového efektu. Hosté přečkali úvodní tlak a ve druhé polovině třetiny byli lepším týmem. Zejména pak mezi 17. a 19. minutou utkání při dvojnásobné přesilové hře, kterou domácí dokázali i díky spolehlivě chytajícímu Podskalskému ubránit a oba týmy tak odcházely do šaten za bezbrankového stavu.

Ve druhé části se diváci nestačili ještě ani usadit, když po třiceti vteřinách hry vstřelil Paule vedoucí gól – 1:0. Poté se hra víceméně vyrovnala, ale hosté občas zahrozili nebezpečnými útoky, které však končily na výstroji domácího brankáře. Za zmínku stojí nepříjemné zranění hostujícího hráče po zásahu kotoučem do obličeje. Druhá třetina skončila jednogólovým vedením Vimperka.

Toto vedení se domácím podařilo zvýšit ve 45. minutě, když se po přihrávce Vítovce prosadil kapitán Hail – 2:0. Na rozdíl tří branek zvyšoval o minutu později v přesilové hře Slabý, který byl na konci povedené kombinace domácí přesilovkové formace. Hosté si vzali oddechový čas a ve 47. minutě se až příliš snadno dostali před domácí branku a snížili na 3:1. Vstřelená branka hosty povzbudila a hráči z města na březích řeky Lužnice se nechtěli smířit s vývojem utkání. Příležitost k tomu měli při přesilové hře 5 proti 3 při vyloučení Pauleho a Vítovce, ale Podskalský měl v sobotu svůj den. Běžela 51. minuta, když Hail vybojoval puk a namířil si to mezi dvojicí hostujících hráčů na branku. Na pomoc mu jako raketa vystartoval výborně hrající Král. Domácí kapitán přihrál kotouč Královi a ten přesně zakončil – 4:1. Hosté se již na výraznější odpověď nezmohli a Vimperk tak konečně zvítězil a částečně tak napravil zaváhání z minulého domácího utkání s Humpolcem, když ztratil vyhrané utkání doslova v posledních vteřinách zápasu.

Pochvalu zaslouží celé mužstvo, které se opíralo především o výkon brankáře Podskalského a také útočníka Krále, který hrál velký zápas. Mladou třetí formaci svými zkušenostmi a houževnatostí dobře doplňoval Vladimír Pešl st.

Utkání proti Hluboké, které bylo původně naplánováno na 17. listopadu, bylo odloženo, protože domácí nemají vlivem teplého počasí připravenou ledovou plochu na svém otevřeném kluzišti.

Sestava Vimperka: Podskalský – O. Předota, Vítovec, Voldřich, Kouba, R. Sitter, Gabauer – J. Sitter, Paule, Slabý, Lang, B. Král, Hail, Plouhar, P. Novotný, Vl. Pešl st.

1. DS Č. Budějovice 6 2 2 1 71:38 24
2. Veselí n. Luž. 8 0 0 3 61:41 24
3. HC Tábor B 6 2 2 0 49:33 24
4. Český Krumlov 6 2 2 1 49:33 23
5. IHC Písek 5 1 2 3 41:36 19
6. HC Strakonice 5 0 2 4 42:41 17
7. HC Milevsko 4 1 1 4 37:37 15