Druhý subjekt, který usiloval o prvoligovou licenci, nově vzniklý Motor České Budějovice, ji totiž prodal právě společenství Radka Bělohlava.  Nebude se však jednat o spolupráci, první ligu bude hrát současný subjekt CB Hokej 2013.

Tomuto kroku předcházelo jednání obou stran, které původně směřovalo ke spolupráci, ale nakonec bude fungovat pouze CB Hokej 2013. Prvoligovou licenci koupí od HC Motor, a.s, což by měla být otázka nejbližších dní. Právní zástupci dolaďují poslední aspekty, které brání převodu licence. Jedná se o licenci, kterou Motor zakoupil od Hradce Králové. „Máme licenci, což je to hlavní. V žádném případě ale nebudeme spolupracovat s HC Motor ani HK Mountfield. Nic takového. Jsme samostatný subjekt, který bude jako jediný v Českých Budějovicích provozovat první ligu," zdůraznil jednatel společnosti Radek Bělohlav.

V nejbližších dnech by se mělo vyřešit působení Bělohlavova týmu v Budvar Aréně, kde zrušil výpověď  z nájmu HC Mountfield. „Věříme, že dojde k nějaké dohodě. Není to ale otázka pro mě. Víme o tom, že v pondělí bude probíhat jednání mezi Mountfieldem a městem. V tomto ohledu nám slíbil pan Caska, že nám pomůže," věří Bělohlav, že jeho tým nakonec po dohodě všech stran bude moci v plném rozsahu využívat Budvar Arénu. Zatím se nastěhoval do kabiny pro hosty.

Dnes mělo mužstvo první sraz a od zítřka začíná naplno trénovat. „Budeme se připravovat celý týden dvoufázově," slibuje Bělohlav maximální nasazení. Na pátek je pak v jednání přátelský zápas v Berouně s jedním z ruských klubů.

Realizační tým by měl být ve stejné podobě, v jaké ho Bělohlav původně prezentoval. On by měl být hlavním trenérem, jeho asistentem bude Roman Turek. Roli sportovního manažera bude plnit Petr Sailer. Úlohu generálního manažera bude vykonávat zatím Bělohlav jako jednatel společnosti.  „Post generálního manažera vyřešíme do budoucna," připomíná Bělohlav. Maséry budou Pavel Vlašic s Pavlem Bláhou, vedoucím mužstva Ladislav Gula.

Z hráčů dorazila na sraz řada zajímavých jmen. Největší hvězdou by měl být jihočeský patriot a borec s nepřebernými zkušenostmi z NHL Aleš Kotalík. Sekundovat by mu měli Zdeněk Ondřej, František Mrázek, David Kuchejda, Jindřich Kotrla, Antonín Melka. V hledáčku je i zkušený obránce z Litvínova Vlastimil Kroupa. „Jsme s ním v jednání. Momentálně se připravuje s Litvínovem. Věříme, že do týdne by mohl být tady," věří Bělohlav.

Na srazu nechyběla ani celá řada českobudějovických mladíků Šaršok, Přibyl, Ferebauer, Stejskal  a další. V brance bude Bělohlavův tým začínat s dvojicí Halmoši – Kůdela. „V tuto chvíli máme tyto dva gólmany. Uvidíme, jak to bude dál."

Ve hře jsou také českobudějovičtí hráči, kteří se neprosadí do extraligového kádru HK Mountfield. „To je otázka dalších jednání. Samozřejmě bychom některé z nich rádi viděli," přikyvuje Bělohlav.

V nejbližších dnech by měl být známý také název klubu. Rozhodně to prý nebude Motor. „Chtěli bychom navázat na tradici občanského sdružení HC České Budějovice. Teď to budeme jenom dolaďovat," uvádí šéf klubu.

Co se týká vybavení a materiálního zabezpečení, je prý nový klub na rychle se blížící sezonu připraven. „Pracujeme jenom na posledních detailech. V tom problém nevidím," ujišťuje Bělohlav před vstupem .