Strakonice – Vimperk 6:4 (3:2, 2:2, 1:0)

Hosté přijeli bojovat a ve 4. minutě otevřel skóre R. Sitter. Takový úvod domácí nečekali. Hra začala nabírat na obrátkách a Strakonice v 6. minutě vyrovnaly v přesilové hře. Krátce poté domácí téměř z ničeho přidali dvě branky a odskočili na 3:1. Byly to jediné střely na hostující branku, jinak byli domácí téměř neškodní. V 10. minutě snížil Paule na 3:2. Domácí opět znejistěli a vše bylo znovu otevřené.

Ze druhé třetiny uběhlo necelých pět minut a hosté vyrovnali na 3:3. Domácí však bleskově odpověděli a vzali si vedení zpět – 4:3. Ve 39. minutě vedli domácí opět o dvě branky, ale za hosty v poslední minutě druhé části snížil na 5:4 po ideální přihrávce Předoty Novotný a Vimperští se dostali zpět do zápasu.

V úvodu třetí části se hosté tlačili za vyrovnáním a domácí bránili jednobrankový náskok. Poté přišlo něco, co na ledovou plochu nepatří. Hlavní rozhodčí nejprve bez důvodu vyloučil Pauleho. Ve stejném čase nepochopitelně potrestal Jana Předotu, který byl nejlepším hráčem Vimperka a prakticky soupeři nepůjčil puk, a poslal jej nejprve na 10 minut na trestnou lavici a poté za protesty rovnou do kabin. Od té chvíle v zápase převládly emoce a do kabin byl za protesty poslán i vedoucí mužstva Jiří Horejš. Strakonice v 50. minutě přidaly další branku a zvítězily ve vypjatém derby 6:4. Ale proč takto? Byl to ostudný závěr utkání. Všichni věříme, že už se nic podobného nebude opakovat.

Jiří Horejš