Na nedělní odvetu 8. února byli domácí pořádně nažhaveni, protože jen vítězství by jim ještě na nějaký čas prodloužilo sezonu.

Odveta

HC Vimperk – TJ Božetice 4:5 (2:0, 2:3, 0:2). Vimperští skončili sezonu, ve druhém zápase play off prohráli doma stejně jako v Milevsku 4:5, a to prakticky po stejném průběhu zápasu. V polovině utkání vedli již 4:1, pak však branky stříleli již jen hosté, i když tu poslední si dali domácí sami.
Sestavy se od pátečního zápasu 6. února moc nelišily. Hostům chyběli pouze zranění z pátku, a tak je nahradili dalšími hráči a od začátku chytala jejich jednička Petřík. Domácí sestava byla naprosto stejná jako 6. února.

Do vedení

Zápas začali hosté opatrně a domácí nervozně, takže se až do 8. minuty nic zvláštního nedělo. V 8. minutě promáchl Drabeš v bezprostřední blízkosti branky puk. Pro domácí bylo nepříjemné, že se v polovině třetiny při obětavém zákroku zranil Ženíšek (střela ho trefila do nechráněné části kolena) a sezona pro něj skončila. A když se ještě v polovině utkání J. Gabauerovi obnovilo zranění ruky, oba obránci v závěru utkání značně chyběli, zvláště když Coufal vyfasoval v průběhu první třetiny desítku. V 11. minutě Pošmourný obkroužil branku, ale úspěšně zakončit nestačil. Ve dvojnásobném oslabení chytil Kubovec zázračným zákrokem jistou branku a odstartoval skvělou herní část zápasu domácích. Ti přesilovku pěti proti třem nevyužili, ale pak se v 16. minutě protáhl celým kluzištěm štírek Král a domácí vedli 1:0. Ještě v téže minutě Pošmourný minul prázdnou branku, ale o několik vteřin později již mířil přesně do černého a zvýšil na 2:0. V 18. minutě Novákovu střelu Petřík vychytal.

Zdeněk Ženíšek

Více v tištěném vydání ve středu 11. února 2009.