Zápas měl slavnostní úvod. K sobotním padesátinám totiž přijal gratulaci od vedení klubu někdejší výborný českobudějovický útočník Roman Božek. Pak už se začalo naostro. Do domácí sestavy se vrátil mladíček Luboš Rob junior, v brance dostal po příležitost po kratší pauze Kůdela. Poslední celek tabulky zřejmě tolik netáhl, do Budvar Arény našla cestu nejmenší návštěva sezony.

Hosté přivezli několik pendlů z extraligového Liberce a rozhodně nechtěli být jen obětním beránkem. Po celý zápas bojovali jako o život.

Hned v úvodu zápasu hrály Benátky dvě rychle po sobě jdoucí přesilovky, ale Kůdela v brance Motoru potvrzoval, že je schopen za Halmošiho kdykoliv zaskočit.

Domácí se rozjížděli pomaleji. První opravdu velkou možnost měl v 8. min. Skuhravý, jenž nastřelil tyč. Motor pak svého soupeře sevřel před jeho brankou do kleští a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy padne úvodní gól. Ale Jihočechům chyběl i patřičný kus štěstí. Třeba když tečovaná polostřela či polopřihrávka Melky skončila opět jen na konstrukci branky výborného Lukáše.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Domácí nápor pokračoval a ještě ho umocnila čtyřminutová přesilovka. Lukáš však nadále odolával. Přežil bombu Moravce z prostoru mezi kruhy a  ustál i Kotalíkovu možnost po nezištné přihrávce mladého Roba.

Hosté hrozili pouze z brejků, ale jinak Motor i nadále tlačil. Skuhravý však v přesilovce opět nastřelil pouze brankovou konstrukci. V závěru druhého dějství však zahrozili také hosté. Rovněž střela mladého beka Havlína v přesilovce se otřela o tyč Kůdelovy klece. I podruhé tak šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Dvě třetiny Motor bušil do obraného valu soupeře, až přišla v úvodu třetího dějství osudová chyba. Před  Kůdelou zůstal neobsazený Jonák. Jeho první střelu sice ještě Kůdela stačil vyrazit, ale proti dorážce už byl bezmocný.

Pro psychiku Bělohlavova týmu to byla rána, ale do konce zápasu ještě zbývalo více než sedmnáct minut a času na korekci skóre tak bylo dost.

Vyrovnání také přišlo. A dokonce ve vlastním oslabení.   Ve 47. min. se o něj postaral Šachl, který trefil přesně k tyči Lukášovy branky.

Domácí celek vyrovnání vyburcovalo k dalšímu náporu. Vedoucí gól měl na hokejce Skuhravý, ale jeho bekhend Lukáš kryl.  Jenže včera to nebyl pro Motor šťastný den. Rovněž Benátky se totiž dočkaly gólu ve vlastním oslabení. V 56. min. Kůdela nedosáhl na Vlachovu utěšenou střelu a bylo už opravdu hodně zle.

Domácí dřeli. Křížův nahozený puk zazvonil včera už počtvrté na Lukášovu brankovou konstrukci. V samotném závěru zápasu to byl tlak skutečně enormní, ale vyrovnání nepřinesla ani power play, kterou ukončilo vyloučení.

Branky a nahrávky: 47. Šachl (Chmelíř, Kuchejda) – 43. Jonák (Bittner), 56. Vlach (Niko).
Vyloučení 10:7, využití 0:0, v oslabení 1:1.
Rozhodčí: Zubzanda – Jílek, Vavruška. Diváci: 3200.
Motor: Kůdela – J. Novák, Kříž, Chmelíř, Moravec, Prokop, Posmyk – Kotalík, Melka, Skuhravý – Ondřej, Šachl, Kuchejda  – Ferebauer, Vaniš, Šperger  – Třetina, Rob, Bárta. Trenéři Bělohlav a Jágr. 

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (Motor): "Soupeř si věřil pod dojem poslední výhry nad Olomoucí. My jsme nezvládli dát gól v úvodních dvou třetinách. Tým se nenastartoval a doplatili jsme na velkou nedisciplinovanost. To se nesmí stávat."

Filip Pešán (Benátky): "Mužstvo bojovalo a dobře bruslilo. Častá vylučování hru rozkouskovala. Výborný výkon podal brankář Lukáš."