Jihočeši vstoupili do sezony dvěma porážkami na ledě soupeřů a k tomu odloženým domácím zápasem s Jihlavou. Po třech kolech tak měli na bodovém kontě nulu. Sice žádný důvod k panice, ale zrovna příjemná situace to nebyla. Následné tři výhry v řadě vnesly do týmu i do řad fanoušků zase trochu větší klid.

„Je to pořád jen začátek sezony," namítne trenér Antonín Stavjaňa. „Nedělali jsme nějaké dalekosáhlé závěry z toho, že jsme dvakrát prohráli. Stejně tak nijak nepřeceňujeme poslední tři vítězství. Až po nějakém patnáctém kole se můžeme bavit o jisté stabilitě. Začátek bývá vždycky trochu divoký. Všichni mají spoustu sil a elánu. Nicméně vyhrávat je důležité a náladu v týmu to vždycky zvedne," souhlasí kouč.

Frýdek – Místek je sice nováčkem soutěže, ale díky úzké spolupráci s extraligovým Třincem disponuje velice silným kádrem. Motor s kvalitním soupeřem odehrál výborně především třetí třetinu, kterou vyhrál 4:0 a díky ní otočil skóre. „Po celý zápas jsme se tlačili do branky. Z naší strany to byl nátlakový hokej, který bychom chtěli produkovat pravidelně. Ze začátku tomu bohužel chyběly góly. Můžeme se bavit o tom, jestli to bylo neuměním střelců, nebo kvalitou soupeřova brankáře. Asi od obojího trochu," usměje se. „Chyběl nám i kousek štěstíčka, aby nám tam ty góly napadaly už dříve."

Ze zápasu měl Stavjaňa velice dobrý dojem. „Potěšilo mě, že hráči nezačali panikařit. Udrželi se v nasazení až do konce a zaslouženě jim to přineslo úspěch."

Prokletí venkovních zápasů zlomil jeho tým naposledy v Kadani, kde zvítězil těsně 2:1. „V Kadani jsme museli o vítězství tvrdě bojovat. Teď s Frýdkem to byl také nelehký zápas, do kterého hráči museli dát srdíčko a poprat se o výsledek. To je na tom pozitivní. Pokud si to přeneseme i do utkání v Ústí, tak to vidím pozitivně," věří.

Na severu Čech ale jeho tým nic jednoduchého nečeká. Ústí je zatím nejlépe střílejícím týmem soutěže. Na druhou stranu také dost gólů dostává. „Podobné vlny hlavně na začátku sezony bývají. Někdy je tým při střelecké chuti, jindy se mu zase nedaří," míní zkušený trenér.

Sestava Motoru se prakticky v každém utkání mění. Naposledy zůstali na tribuně i tak zkušení borci, jakými jsou Josef Straka, Lukáš Zíb, David Kuchejda či Ján Mucha. „Máme širší soupisku, takže dochází k rotaci hráčů. Vysvětlovali jsme jim, že to nesmí vnímat jako nějaký trest. Je to přirozená věc. Registrujeme třeba jistou únavu hráčů a chceme vyzkoušet i různé varianty útoků. Pokud chceme v sezoně dojít daleko, tak je širší kádr výhoda," je přesvědčen.

To samé platí i v případě gólmanů. Ondřej Bláha i David Gába budou zatím dostávat příležitost víceméně rovnoměrně. „Během sezony nebudou určeni jako jednička a dvojka, ale jako dvojici je budeme nějakým způsobem rotovat tak, aby oba dva byli ve hře," uzavře předzápasovou pohlednici Antonín Stavjaňa.