Vzhledem k tomu, že Kometa ohlásila dvaadvacet hráčů nakažených koronavirem, dalo se odložení zápasu očekávat. „Dostali jsme tuto informaci ze svazu a vzali jsme ji jako fakt. Není to naše rozhodnutí,“ zdůrazní generální manažer Motoru Stanislav Bednařík.

O náhradním termínu ještě rozhodnuto nebylo. „O něm bude rozhodovat hokejový svaz, který extraligu řídí. Nebude to na dohodě klubů. Pokud budou některé kluby v karanténě, tak se budou hledat náhradní utkání, která by se předehrávala,“ uvádí.

Radost ze zrušeného duelu v Brně na jihu Čech nemají, ale jako tragédii to neberou. „Alespoň delšího prostoru bez zápasu využijeme ke kvalitnímu tréninku, abychom dohnali manko, které nám v přípravě způsobily dvě dvoutýdenní karantény,“ hledá věčně optimisticky naladěný manažer na všem špatném i to dobré.

Co bude dál, je ale všechno s velkým otazníkem. V neděli by měl Motor hostit v přímém přenosu České televize od 17.20 Karlovy Vary.

Jenže chystaná omezení masových akcí ze strany vlády mohou přinést zcela zásadní změny. Může se hrát bez diváků, a nebo se také nemusí hrát vůbec. O tom by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech.