Do domácí sestavy se vrátil uzdravený kapitán Straka a také amnestovaní hříšníci z juniorky Marek (ten nastoupil dokonce v první útočné formaci místo zraněného Kuchejdy a vedl si znamenitě) a Švec, do branky se znovu postavil mladší z dvojice mladíků Gába.

Nepříliš vděčný pondělní termín a také ne úplně atraktivní soupeř se podepsaly pod návštěvu, která patřila v letošní sezoně k těm nejnižším. Ale ti, kteří přišli, rozhodně nelitovali! Za delší konec tahali od začátku domácí a také šli po zásluze do vedení. Ve 12. min. šikovně ze vzduchu usměrnil Semrádovo nahození za záda šumperského gólmana Koutského Rob.

Velkou možnost vyrovnat dostali hosté v závěru první třetiny, když hráli více než minutu dlouhou přesilovku pět na tři. Na výtečného Gábu v brance Motoru však recept nenašli.

Tím si Šumperk podřízl větev, protože hned po změně stran dostal dvěma slepenými góly ránu do vazu, která byla pro vývoj celého zápasu klíčová. Nejprve ujel Straka a znovu prokázal svou hokejovou velikost. Naznačil přihrávku na svého spoluhráče Heřmana, Koutský v brance mu sedl na lep a kapitán Motoru s přehledem skóroval. Parádní hokejový moment!

Na třetí gól v šumperské síti se čekalo pouhých osmadvacet vteřin. Střelu obránce Chmelíře tečoval jeden z hostujících hráčů, kotouč přilétl  obloučkem do mlýnice před brankou, kde prokázal největší důraz junior Prokeš.

Ještě do druhé přestávky přidali domácí další tři branky. Po ukázkové kombinaci prvního útoku vyhnal Marek z branky Šumperka Koutského. Jeho náhradník Zelenka však čisté konto dlouho neudržel. Šibenici jeho branky vymetl svým druhým gólem v utkání Prokeš a poté ho ze sóla překonal Pajič. Minutu před druhou sirénou připravil na druhé straně pozorného Gábu o čisté konto nekrytý Velecký.

Gólový účet však ještě uzavřen nebyl. Ve třetím dějství se dvakrát trefil domácí Švihálek a jednou Straka, za hosty korigoval Žálčík. Straka v závěru neproměnil trestné střílení, takže diváci se kýžené desítky nedočkali.

Branky a nahrávky: 12. Rob (Semrád, Chmelíř), 22. Jos. Straka (Punčochář, Nouza), 22. Prokeš (Chmelíř), 27. L. Marek (Švihálek, Žovinec), 34. Prokeš (Rob, Vaniš), 36. Pajič (L. Marek), 47. Švihálek (L. Marek), 49. Švihálek (Punčochář, Rob), 51. Jos. Straka (Žovinec) – 40. Velecký (Plášek), 48. Žálčík (Moskal, Sedlák). Vyloučení: 8:7, využití: 2:0. Rozhodčí: Bejček – Stofa, Beneš. Diváci: 3893. ČEZ Motor: Gába – Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Semrád, Škopek – L. Marek, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Švec, Přibyl, Boháč – Bárta, Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů – Radek Bělohlav (Motor): „Zápas rozhodla druhá třetina, kdy nám tam napadaly góly. Od toho se odvíjel zbytek utkání, které vyznělo jasně pro nás."

Radek Kučera (Šumperk): „Nezačali jsme špatně, v první třetině jsme měli více ze hry. Ve druhé se nám to tam ale nasypalo a domácí nás přejeli jako zamrzlý rybník."