V Benátkách jste na čtvrtý pokus dokázali venku poprvé vyhrát, takže převažuje pozitivní hodnocení duelu?
Konečně jsme venku bodovali, takže určitě. Když to srovnám s předcházejícími zápasy venku, tak to bylo úplně jinak odehrané. Zodpovědně a pozorně v defenzivě.

Po třetí porážce venku v Šumperku bylo v kabině i ze strany vedení klubu pořádné dusno. Promítlo se to pozitivně i do vašeho výkonu?
Hráli jsme jinak. Nějaký tlak samozřejmě cítíme. Nemůžeme hrát doma tak a venku úplně jinak. Promítlo se to určitě, ale zase si nemyslím, že jsme hráli jinak jenom proto, že byla nějaká bouřka v kabině. Ta změna šla i od nás od hráčů.

Bylo pro vývoj zápasu hodně důležité, že jste dali první gól?
Určitě nám to pomohlo. Venku jsme zatím vždycky prohrávali a pak jsme honili výsledek. Potom v naší hře nebyl žádný systém. Před zápasem v Benátkách jsme si řekli, že budeme hrát trpělivě a nějaký gól nám ta spadne.

Sedm minut před koncem domácí snižovali na rozdíl jediného gólu. Měli jste trošku strach, že to zase nevyjde?
Na to jsem v tu chvíli nemysleli. Naše lajna dostala ten gól na 1:2, což by se stát nemělo. Celých šedesát minut jsme však odehráli zodpovědně a vyhráli jsme zaslouženě.

Třetí gól jste dával při power play soupeře do prázdné branky. Byla to jednoduchá záležitost?
Střílel jsem z červené čáry, takže to nebylo složité.

Opět jste hráli jen na tři útoky. Vám osobně to vyhovuje?
Nevím, jestli jde hrát na tři lajny celou sezonu. Každý hráč je ale rád na ledě a na začátku sezony máme dost sil. Čím víc jste na ledě, tím víc jste na puku a více si věříte. Pro nás je to dobré, ale nejde takhle hrát celou sezonu. Čtvrtý útok se také musí dostat do hry.

V hledišti bylo v Benátkách 266 diváků. Je to velký rozdíl proti vašim domácím zápasům, které pravidelně navštěvuje výrazně přes tři tisíce fanoušků?
Rozdíl je to obrovský. Naši fanoušci jsou fantastičtí. V Benátkách bylo 266 diváků, ale z toho padesát bylo z Budějovic. Máme skvělé fanouškovské zázemí, musíme si našich příznivců vážit a hrát pro ně.

Dostal jste se do čela klubového  bodování s pěti góly a pěti asistencemi. Je to bilance, se kterou už začínáte být spokojen?
Na osobní statistiky si nehraji, takže to ani nechci nějak moc komentovat.

Ale přišel jste s vizitkou nejlepšího střelce soutěže, takže góly a body se od vás očekávají.
To je pravda. Čekalo se, že nějaké góly budeme dávat a naše lajna bude rozhodovat zápasy. Víme o tom, ale ještě je brzy to nějak hodnotit. To bych nechal až po sezoně.

Ale pro psychiku je dobré, když vám tam něco spadne.
Každý je rád, když boduje. Jasně, že pro psychiku je to dobré. S tím jsem spokojen.

V hodnocení plus/minus jste se posunul na minus jedna. To je také zlepšení.
To bylo malinko ovlivněné tím, že jsme v úvodních zápasech dostali nějaké góly při power play. A k tomu naší lajně nevyšel zápas v Šumperku. Tam se to pokazilo a teď se snažíme dostat do plusových hodnot.

Čeká vás domácí zápas s Ústím, které se v létě zmítalo ve finančních problémech. Co od tohoto utkání čekat?
Finanční problémy tam byly a nevím, jestli se to úplně vyřešilo. Ale mužstvo, které tam zůstalo, hraje už dlouho spolu. Jsou tam kvalitní hráči. Třeba Roubík, který zatím dává gól v každém utkání. To je něco neskutečného. Určitě to bude těžký soupeř.

Budete při bránění věnovat právě Roubíkovi větší pozornost?
Jemu je rozhodně třeba věnovat větší pozornost. Je to hráč, který rozhoduje zápasy. Na druhou stranu je to hokejista, jenž nemá moc rád hru do těla. Musíme si ho v každém případě pohlídat.

Vyhráli jste poprvé v sezoně dva zápasy za sebou. Dostali jste se do pohody?
Neřekl bych, že jsme úplně v pohodě. Je to lepší než třeba v minulém týdnu, ale nemyslím si, že by mohlo zavládnout nějaké uspokojení. Chceme být ještě výš, než jsme teď. Samozřejmě nám spadl nějaký kámen ze srdce, že jsme vyhráli venku. Dokázali jsme si, že i tam můžeme vyhrávat a doufám, že v tom budeme pokračovat.