Jihočeši doma bojovali, především ve druhém utkání byla snaha z jejich strany skutečně mimořádná, ale v silně oslabené sestavě to bylo těžké. „Chyběla nám produktivita v přesilovkách. Neproměnili jsme ani jednu. To je velký rozdíl oproti sérii s Přerovem. Pokud nebudeme početní výhody využívat, tak to budeme mít těžké," uvědomuje si asistent trenéra ČEZ Motoru Martin Štrba.

Právě při přesilovkách se hodně projevila velká marodka a nesehranost. „Zranění hráči nám samozřejmě chybí a v přesilovkách zvlášť. Postrádáme nejzkušenější útočníky, což musí být znát. Postavíme to jinak. Na těch hráčích, které máme k dispozici. Ti se s tím musí poprat," věří.

Slavia nepředvedla na jihu Čech nic světoborného. Na dvě výhry jí to ale vzhledem k okolnostem stačilo. „Slavia nás ničím nepřekvapila. Hraje to, co jsme si mysleli, že hrát bude," souhlasí Štrba. „Pražané mají zkušené kluky a hrají velice zodpovědně. Čekali na naše chyby, které dokáží potrestat. Přitom z naší strany se nejednalo a nějaké hrubé chyby. Tlačili jsme se do slávistů, ale jejich gólman to pochytal. Pak nám ujedou a dají gól. To jsou věci, které nás sráží," připustí.

Hlavně za výkon ve druhém utkání se ale jeho tým rozhodně nemusí stydět. „Bojovali jsme, tlačili jsme se do branky. Že to nevyšlo, to se stane. Pořád je to jenom 0:2 v sérii. Jsme přesvědčeni, že jsme schopni na Slavii minimálně jeden zápas uhrát a vrátit sérii do Budějovic. Soupeř pak také znervózní a nebude si tak jistý. Může se stát ještě cokoliv," rozhodně v kabině Motoru nepanuje nějaká poraženecká nálada.

Dvě porážky, přesto následuje aplaus prakticky vyprodané arény. Další důkaz o tom, jak skvělé fanoušky českobudějovičtí hokejisté mají. „Lidi byli fantastičtí. Ve druhém utkání nás pořád povzbuzovali i za stavu 1:5. Tleskali nám vestoje. Bylo to asi také poděkování za to, co kluci na ledě nechali. Strašně si toho vážíme a divákům bychom chtěli poděkovat, protože byli výborní," ocenil Štrba.

Pro další pokračování se někteří marodi v dresu Motoru přece jen vrátí do hry. „Někdo se uzdraví a na Slavii pojedeme přece jen silnější," věří asistent v návrat alespoň některých opor do sestavy.

Obraz hry očekává ve dvou duelech v Edenu podobný, jako tomu bylo v Budvar aréně. „Slavii funguje systém, která hrála u nás. Vyhrála s ním dva zápasy, takže nemá moc důvodů ho měnit. Může ale třeba zareagovat na naši soupisku a trenéři si řeknou, že nás zkusí zatlačit. To ale uvidíme až na ledě," usměje se Štrba.