Domácí sice nezačali špatně, ale postupně jejich výkon ztrácel na obrátkách. „Byli jsme špatní v přesilovkách, v herních činnostech v našem obranném pásmu, v nasazení. Naše vysvědčení ze zápasu opravdu nebylo dobré," sype si popel na hlavu.

Přestože nehráli dobře, mohli díky bojovnosti Jihočeši alespoň nějaký bodík urvat. Ale ani nasazení nebylo tentokrát na té správné výši. „Dvě třetiny byl zápas vyrovnaný a neodehráli jsme je tak hrozně. Třetí třetina se nám ale hrubě nepovedla a hodně zkreslila celkový pohled na zápas," míní Suchánek, jenž však třetí dějství z utkání s Kadaní nepovažuje za nejhorší třetinu v sezoně. „Třeba v Litoměřicích to bylo ještě horší. Tam jsme si nasadili laťku opravdu hodně vysoko," hořce se usměje.

Motoru tentokrát chyběl tradiční drajv z domácích zápasů, díky kterému dokáže soupeře zatlačit. Ani atmosféra zápasu nebyla taková, jako bývá v Budvar aréně zvykem. „To je ale chyba na naší straně, že jsme lidi nedokázali více vtáhnout do hry. Celkově byl zápas takový mdlý. Ale rozhodně jsme neprohráli kvůli fanouškům. Naopak. Ti za námi stojí za každých okolností a za to jim patří poděkování," vzkazuje do hlediště. „Pro diváky to však byl tentokrát asi hodně neatraktivní zápas. Bohužel," dodá.

Suchánek je borec, který nejde pro ránu daleko. Také byl blízko tomu, aby jednoho z provokujících soupeřů vyzval na pěstní souboj. „Frustrace tam byla. Ale pokud bych se měl porvat, tak by to musel akceptovat i protivník. Oni věděli, že vedou  a nemají nějaký velký důvod se prát. Nemělo cenu, abych já shodil rukavice a on se mi smál do obličeje. Já bych si trošku ulevil, ale týmu by to už asi nijak nepomohlo," je si vědom.

Porážka mrzí, ale neměla by mužstvo srazit nějak dolů. „To určitě ne," burcuje. „Prohráli jsme, ale musíme dát hlavy zase rychle nahoru. Sezona je dlouhá a hlavní je poučit se z chyb, které jsme udělali. Důležité je neopakovat je a poučit se z nich do dalších zápasů, aby prohra nebyla úplně zbytečná. Když už mám tedy na utkání najít něco pozitivního," nechce zkušený bek propadat nějakému přehnanému pesimismu.

Popředí prvoligové tabulky se pomalu začíná trhat a Jihočeši musejí zabrat, aby se udrželi tam, kde chtějí být. Hodně důležitý tak bude sobotní zápas v Mostu. „Není to první ani poslední zápas, který jsme prohráli. Musíme si z něj vzít ponaučení, neopakovat chyby a makat naplno. Ničím jiným než tvrdou prací si výsledky nezískáme. Pak se k nám přikloní i štěstí, které nám s Kadaní také chybělo. V Mostu to z naší strany musí vypadat úplně jinak," má jasno.