Byl zápas s Kladnem vaším dosavadním největším hokejovým zážitkem?
Samozřejmě byl. Budu na něj vzpomínat do konce života. Že se to takhle povedlo a dal jsem svůj první gól před tolika fanoušky.

Při děkovačce se vaši spoluhráči vtipně zastavili a nechali vás jet kolem fanoušků samotného. Zaregistroval jste to vůbec?
Nevěděl jsem o tom. Všiml jsem si toho, až když jsem objel skoro celý stadion a dojížděl jsem zase k nim po. Bylo to dobrý fór. Celé to bylo pěkné.

Váš spoluhráč Žiga Pavlin vám dovezl puk. Máte ho uschovaný na nějakém čestném místě?
Mám ho doma vystavený na čestném místě.

Při tom slavném gólu jste najížděli tři na jednoho obránce. Chtělo to trochu odvahy, abyste se místo přihrávky rozhodl pro střelu?
Zkusil jsem to. Viděl jsem, že Milan Dančišin je trochu za hráčem, Kuba Babka také teprve dojížděl, tak jsem zkusil vystřelit a naštěstí to tam spadlo.

První gól za áčko Motoru jste dal v přípravě proti německému týmu Lausitzer Füchse. Trefit se v mistrovském utkání, to je ale asi jiná radost. Je to velký rozdíl?
Rozdíl je to velký. V přípravě to až tolik neznamená. Trefit se v lize, to je paráda.

Znamenalo to také výraznější příspěvek do týmové pokladničky?
Ten mě čeká, ještě jsem ho nedával (smích).

Je to únosná částka?
Není to tak strašné.

Zápas s Kladnem se vám povedl, ale poté jste neuspěli v Havířově, kde jste prohráli 2:4. Kde byly podle vás příčiny porážky?
V Havířově se nám nepovedly první dvě třetiny. Ve třetí už jsme domácí přehrávali, neměli proti nám šanci. Ale stav 0:4 pro soupeře už zvrátit nešlo.

Vaše výkony venku jsou podstatně horší než doma. Je důvod jenom v tom, že v Budvar aréně za vámi stojí výborní fanoušci?
Hrát doma a venku je velký rozdíl. Hlavně kvůli cestování. Do Havířova se jede pět hodin, což je opravdu strašně dlouhá doba. Nějaký čas pak trvá, než se nohy rozhýbou. Samozřejmě je také znát, že doma nás ženou fanoušci. Venku je to jiné. Horší. Ale musíme se naučit hrát i venku. To je bez debat.

Zatím jste odehrál všechna utkání svého týmu. Věřil jste, že se můžete v sedmnácti letech takhle napevno usadit v základní sestavě?
Doufal jsem v to. Jsem rád, že se mi to zatím takhle povedlo a vychází to.

Čeká vás domácí utkání s Ústím nad Labem. V Budvar aréně jste letos ještě neztratili ani bod. Spravíte si chuť po porážce v Havířově?
Věřím, že zvítězíme. Naštěstí pro nás se hraje doma (úsměv). Bude to zase jenom o nás. Pokud budeme hrát náš hokej, který po nás trenér chce, tak Ústí nebude mít šanci. O tom jsem přesvědčený.