Hosté přicestovali do Mladé Boleslavi sice bez nemocné ruské posily Kňazeva, ale do sestavy už se vrátil uzdravený obránce Kotaška. V brance dostal před Halmošim opět přednost Kůdela.

Ve vyrovnané první třetině se diváci gólu nedočkali. Nejblíže k němu měl Klimenta, ale nastřelil pouze tyč českobudějovické branky.
Góly začaly padat až po změně stran. Nejprve se už radovali svěřenci trenéra Jaroslava Jágra, ale předčasně. Kuchejdovu střelu stačil Valent jen ztlumit, leč kotouč nakonec brankovou čáru nepřešel.

A tak se radovali favorizovaní domácí. Ve 23. min. vypálil od modré obránce Pojkar a na Mikulíkovu teč Kůdela zareagovat nemohl.
Inkasované slepené góly, to je velký problém českobudějovického týmu. Hned po dvou minutách při vyloučení kapitána Kotalíka po vydařené individuální akci nadvakrát překonal Kůdelu Klimenta a Boleslav rázem vedla už o dva góly.

Hosté začali zvedat hlavu především v přesilovkách. Dostávali se do šancí, ale Valent i s patřičnou dávkou štěstí odolával. Motor se dočkal až krátce před druhou sirénou. Ve dvojnásobné přesilovce se tečí Robovy střely prosadil zkušený Václav Skuhravý.

Jenže úvod závěrečného dějství hosté opět nezvládli. Třetina se nechal zbytečně vyloučit za sekání a přesilovce Musil tečí pokusu Mikulíka zvýšil opět na dvoubrankový rozdíl.

Jenže Jihočeši byli na ledě vysokého favorita naladěni na hodně bojovnou notu. Při vyloučení Tomana snížil ve 48. min. přesnou střelou Ondřej. Místo závěrečného tlaku ale přišla dvě vyloučení hostí.

Dvě minuty před koncem však musel na trestnou lavici také domácí Klimenta. Jihočeši si vzali oddechový čas a zkusila hru bez brankáře, ale vyrovnat se už nepodařilo.

Branky a nahrávky: 23. Mikulík (Pojkar, Klimenta), 25. Klimenta (Toman), 42. Musil (Mikulík, Klimenta) – 40. Skuhravý (Rob, Prokeš), 48. Ondřej (Šachl, Prokop).
Vyloučení: 10:7 (navíc dom. Toman a host. Třetina a Skuhravý 10 min.), využití: 2:2.
Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák – Beneš, Krátký. Diváci: 2560.
Motor: Kůdela – J. Novák, Kříž, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Moravec, Kotaška – Kotalík, Třetina, Skuhravý – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Vaniš, Bárta – Prokeš, Rob, Šperger – Přibyl. Trenéři Jágr a Bělohlav.