Po Percym vypadl hostím i další klíčový bek Šenkeřík (nemoc), a tak povolali na střídavý start zkušeného Marcela z Litoměřic a jako sedmý bek poprvé naskočil mladík Šedivý, jenž přišel na dvouměsíční hostování z Liberce. Do elitní formace se ke Gulašovi s Pechem posunul místo Přikryla Dzierkals.

Jihočeši prožili šťastný vstup do utkání. Už ve druhé minutě Hovorkova nenápadná střela trefila brusli domácího obránce Košťálka a zamířila do sítě – 0:1.

Jenže po čtyřech minutách už bylo vyrovnáno. Zohornovu střelu vytěsnil Hrachovina na tyčku své branky, ale proti Kousalově dorážce už zakročit nestačil.

Šťastný gól mohli dát hosté ještě jeden, když se kotouč od zadního mantinelu neočekávaně odrazil na Valského hůl, ale gólman Will stačil skočit do branky včas. V závěru první části najížděl znovu Valský sám na Willa, ale opět neuspěl.

Také domácí favorit mohl dát gól, ale Paulovič z prostoru mezi kruhy našel jen připraveného Hrachovinu. První třetina byla vyrovnaná na góly (1:1) i na střely na branku (9:10).

Vyrovnaný hokej se hrál i po změně stran. Jenže dva slepené góly v průběhu pouhé minuty a půl v polovině zápasu převážily misky vah jednoznačně na domácí stranu. Nejprve se trefil švihem na zadní tyč Paulovič a poté zaskočil Hrachovinu dobře utajenou střelou od modré Černý.

Gólmanská jednička Motoru zamířila na střídačku do hry poprvé v sezoně naskočil Jan Strmeň a musel zlikvidovat třeba ekvilibristický kousek Radila. O čisté konto přišel Strmeň hned v úvodu třetí části, když ho zaskočil poměrně lehkou střelou Zohorna – 4:1. Radil pak ještě posadil kotouč zblízka pod jeho horní tyčku a na konečných a krutých 6:1 upravil v závěru Poulíček.

Branky a nahrávky: 6. R. Kousal (T. Zohorna, T. Dvořák), 28. Paulovič (Poulíček), 29. T. Dvořák (T. Zohorna, Radil), 41. T. Zohorna (Radil, R. Kousal), 46. Radil (R. Kousal), 54. Pulíček (Košťálek, Paulovič) – 2. Hovorka. Vyloučení: 3:4, bez využití. Rozhodčí: Hribik, T. Horák – D. Klouček, Kis. Diváci: 8061.

Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – Cienciala, A. Musil, Říčka – Paulovič, Poulíček, Koffer – Matýs, Rákos, Urban. Trenéři Rulík, R. Král a M. Zadina.

Motor: Hrachovina (29. Strmeň) – Vráblík, Štencel, Hovorka, Marcel, Kachyňa, Bindulis, Šedivý – Karabáček, Koláček, F. Přikryl – Valský, M. Hanzl, Strnad – Gulaš, Pech, Dzierkals – Tomeček, Toman, Zd. Doležal. Trenéři Modrý, Čermák a Fousek.