Oslovili člena první formace hokejového ČEZ Motoru Bena Walkera, jenž nabídku ochotně přijal. Dorazil včas, po krátkém přivítání se postavil ve třídě před studenty a celou vyučovací hodinu trpělivě odpovídal na jejich zvídavé dotazy. A neptali se jen žáci, řadu dotazů položila i paní učitelka, které očividně sport není cizí.

Třiadvacetiletý samorost z Minnesoty s díky odmítl židli se slovy, že u hokeje také pořád stojí. Neodložil si zimní bundu ani stylového kulicha. A začal odpovídat. Někdy s úsměvem, jindy vážněji zodpověděl všechny otázky.

Hovořil o své rodině, že pochází z pěti sourozenců. Je nejstarší, má dva bratry a dvě sestry. Oba bratři také hrají hokej, mladší z nich byl dokonce draftován týmem NHL Toronto Maple Leafs.

V Českých Budějovicích se mu líbí, i když je daleko od domova. „S rodinou si píši každý den. Není to lehké, ale dá se to zvládnout," ujistí.

Na nějaké časté návštěvy domova to není, protože cesta mu trvá dlouhých šestnáct hodin. Na jihu Čech tak strávil Vánoce i vstup do nového roku. „O Vánocích jsme byli s Mitchem Fillmanem," připomíná svého kanadského spoluhráče. „Nový rok jsme slavili se spoluhráči z týmu."

V novém působišti se mu líbí. „Budějovice jsou hezké město s působivým centrem. Je jiné než u nás v Americe. Tam máme vyšší budovy a celkový charakter je jiný," všiml si.

Samozřejmě už stihl ochutnat také české pivo. „Chutná mi, ale je silné," usmál se. A zaznamenal také velký rozdíl mezi českým a americkým hamburgerem. „Ten zdejší je ještě méně zdravý než americký," rozesmál se.

Prakticky veškerý čas se snaží věnovat hokeji. „Když už mám volno, tak se dívám na filmy nebo se procházím po městě." Evropská kultura ho zajímá. Stačil už navštívit i Vídeň nebo Bratislavu. „Řekl bych, že v Americe jsou lidi o něco otevřenější," nabízí zajímavý postřeh.

Walker přiznal, že má rád nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa, a musel také zodpovědět, jestli se mu líbí česká děvčata. „Líbí, ale je problém, že většina českých holek neumí anglicky," pokrčil rameny a dodal, že v USA žádnou přítelkyni momentálně nemá.

V Motoru by rád zůstal co nejdéle. „Chceme se poprat o postup do extraligy a rád bych v klubu zabojoval o novou smlouvu. Jak dlouho mě budou v Budějovicích chtít, tak dlouho tady budu. Jsem spokojený. Nadchla mě hlavně atmosféra na zápasech. Takhle se v Americe nikde nefandí," ocenil.

Pro všechny příjemná hodinka rychle utekla a po rozloučení a společné fotografii se šel Ben Walker jako správný profík opět věnovat svému zaměstnání.