Mountfield České Budějovice - HC Vimperk 2:9


Hokej se hrál od začátku svižný, obě mužstva bruslila, takže šancí ze začátku moc nebylo a byl to spíše tuhý boj o každý metr ledu. Vimperským šlo o hodně, pouze vítězství je mohlo posunout do boje o konečné prvenství, ale Myšákům tréma ruce ani nohy nesvázala.

V 6. minutě přišla kýžený chvíle, když Hrůša vypálil z mezikruží, domácí brankář puk vyrazil a Slanina pohotově dorazil do brány. Zhruba v polovině první třetiny přišla kouzelná minuta pro Vimperk, když nejprve Vintr doklepl nahození O. Gabauera a ihned poté se obranou protáhl Hradil a krásnou střelou zvýšil na 3:0. Ke konci třetiny ještě po spolupráci celého útoku zavěsil Kovář.

Jenže soupeř se nechtěl tak lacino vzdát, zvlášť, když se mu podařilo ve druhé třetině rychle snížit. Myšáci si sice vypracovali nějaké šance, ale v koncovce neřešili situaci optimálně. Když neproměnili ani trestné nájezdy za fauly, vypadalo to, že se spokojí s udržením náskoku z první třetiny, ale přišla 26. minuta, kdy se uvolnil Hrůša, našel Kováře a přítomní čekali gólový zásah, jenže Kovář místo střely proti povyjetému brankáři ještě vrátil puk na Hrůšu a ten zavěsil do prázdné brány!  Tomuto momentu museli zatleskat i příznivci domácích v čele s mistrem světa a trojnásobným vítězem Stanleyova poháru Jaroslavem Pouzarem v hledišti.

Ve třetí třetině domácím trochu došel dech a Vimperk rovnoměrně navyšoval vedení, když se postupně trefili Slanina a Hradil, poté byl Janda důrazný v brankovišti po tvrdé střele Havlíčka a nakonec přidal další hokejovou lahůdku Honza Slanina, který si ze tří bránících hráčů udělal cvičné kužely a nekompromisně uzavřel účet tohoto zápasu z pohledu hostí. Domácí totiž ještě dokázali v samém závěru korigovat na konečných 2:9.
Jestliže ve dvou předcházejících zápasech dokázali vimperští Myšáci nadělit soupeřům po deseti brankách, nemuselo zůstat ani v Budvar areně při devíti. Nejenže dokázali Šumaváci spálit množství vypracovaných šancí, ale rozhodčí dokonce přehlédli i regulérní gól z hole Havla, který vylétl zpět do pole.

Sestava   HC Vimperk: Kopolovič (Dubský) – O. Gabauer, Myslík, Bohm, Havlíček, V.Gabauer, Havel – Kovář, Hrůša, Slanina,  Hradil, Kašpar, Janda,  Vozobule, Narovec, Vintr.

V krajské lize přípravek jsou tímto kolem karty rozdány jasně. V příštím kole hostí HC Vimperk českokrumlovské Medvědy a vítěz bere vše! Myšáky rozhodně nečeká nic lehkého, s Krumlovem vždy dochází k vyrovnaným zápasům, Medvědi mívají dobře organizovanou hru, zejména v obranné fázi podepřenou dobrými brankaři, ale v posledním zápase je dokázali Myšáci udolat. HC Vimperk zve všechny hokejové příznivce na rozhodující zápas, který se koná v sobotu od 10.15 hodin.

Roman Böhm