Šest bodů ze dvou venkovních zápasů slíbil v rozhovoru pro Deník kapitán týmu Filip Novák. První polovinu nelehkého úkolu mají Jihočeši zdárně za sebou. Bravo!

Po dvouzápasové pauze se do jejich branky vrátil Kváča, vzhledem k početné marodce si opět zahrál na levém křídle čtvrté formace obránce Žovinec.

Úvodní třetina sice nenabídla žádný gól, ale nudou diváci rozhodně netrpěli. Už ve 4. min. ujel ve vlastním oslabení hostující Nouza, mířil však vedle svatyně exbudějovického Kantora. K prakticky identické situaci došlo i na druhé straně, když Zadražil naskočil z trestné lavice. Jeho pokus o kličku však vystihl Kváča. Žovincova střela se pak otřela o konstrukci domácí branky.

K vidění byly v úvodním dějství také dva pěstní duely. Nejprve se popral Heřman s Kolářem, poté Hřebejk se Zadražilem.

Po změn stran byli aktivnější hosté. Robovu střelu po přečíslení dva na jednoho ještě Kantor kryl, Novák v dobré pozici mířil těsně vedle, ale v polovině zápasu domácí gólman poprvé inkasoval. Babkovu přihrávku od zadního mantinelu zužitkoval Škoda.

Jenže jak už se v posledních zápasech bohužel stalo tradicí, Motor své vedení dlouho neudržel. V závěru druhé třetiny se v přesilovce zblízka prosadil Krejčík.

Hosté nutně potřebují body a v úvodu třetího dějství to byl z jejich strany pořádný tajfun. Nejprve Kantor vyrobil za vlastní brankou chybu v rozehrávce a než se stačil vrátit, potrestal ho střelou od modré Pavlin.

Ve 46. min. už vedli hosté o dva góly. Rob našel před brankou Walkera a ten neohroženě skóroval.

Deset minut před koncem však přišla komplikace, když byl na pět minut plus do konce zápasu vyloučen Hřebejk. Venkrbec znovu snížil na rozdíl jediného gólu. V závěru zápasu domácí střídačka zkusila power play, ale hosté důležité tři body ubránili.

Branky a nahrávky: 36. Krejčík (Matuš), 54. Venkrbec (Novák) – 29. Škoda (Babka, Fillman), 43. Pavlin (Vlček), 46. Walker (Rob, Čermák). Vyloučení: 7:7 (navíc host. Hřebejk 5 + do konce), využití: 2:0. Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Špringl.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha – Walker, Rob, Čermák – Nouza, Vak, Heřman – Hřebejk, Škoda, Vlček – Fronk, Babka, Žovinec. Trenéři Stavjaňa a Štrba.