V domácí sestavě nadále chybí marodi Mucha a Esposito, na soupisku se opět nevešel obránce Zíb. Mladík Šulek dostal po zápřahu v juniorce volno. Hostující klub se sice zmítá v hluboké krizi, osm klíčových hráčů v úterý opustilo kádr, ale jiní zase přišli a na jih Čech rozhodně nepřijel žádný outsider.

Přes všechna ujišťování domácí celek vstoupil do utkání hodně vlažně. Pořádně ho nenastartoval ani rychlý gól ze třetí minuty. Střelu Pýchy od modré Frodl jen vyrazil a exslávista Čermák pohotovou dorážkou otevřel skóre. Jinak ale úvodní třetina rozhodně nebyla oslavou hokeje a velice slušně zaplněná aréna toho moc neviděla. Domácí měli navrch, ale to bylo vše.

Závěr úvodního dějství „zpestřila" návštěva sparťanských fotbalových rowdies, kteří se vraceli ze zápasu s Dynamem na Střeleckém ostrově. Než stačili začít pořádně zlobit, byli však zpacifikováni pořadatelskou službou.

V domácí kabině zřejmě o přestávce proběhla menší bouřka, protože mužstvo po změně stran přece jen zvýšilo úsilí. A brzy se také dostavilo ovoce v podobě druhého gólu. Při hře čtyři na čtyři našel Suchánek přesnou přihrávkou Květoně a kapitán týmu neměl problém podruhé překonat Frodla.

Sešívaní se v poslepované sestavě osmělovali jen pomalu. Do koncovky se ale občas také dostali. David Gába v domácí kleci však potvrzoval, že má skutečně stabilní výkonnost. Především při šanci Marcela předvedl skutečně famózní zákrok.

Druhý gól domácí mužstvo uchlácholil a jeho výkon znovu spadl jen do průměru. Radost přinesla zase až využitá přesilovka ve 37. minutě, kdy se ve druhém utkání za sebou prosadil oživený kanonýr Nouza.

O výsledku tak bylo prakticky rozhodnuto. Slávista Pohl si za zbytečný faul na Heřmana vykoledoval trest do konce utkání, ale v poklidu hrající Motor s pětiminutovou početní výhodou naložil až příliš laxně. Vytvořil si minimum šancí a skóre se nehýbalo.

Pětiminutový trest dostal také domácí Heřman a po něm i další slávista Marcel. Ani další dlouhé přesilovky už změnu stavu nepřinesly. Na zasloužené výhře Motoru to však nic změnit nemohlo a Gábovi nula slušela.

Branky a nahrávky: 3. Čermák (Pýcha), 25. L. Květoň (Suchánek), 37. Nouza (Heřman, Suchánek).
Vyloučení: 3:4 (navíc dom. Heřman a host. Pohl a Marcel 5 + do konce), využití: 1:0. Rozhodčí: Smitka – Jindra, Kreuzer. Diváci: 6012.
ČEZ Motor: Gába – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Žovinec – Nouza, Rob, Čermák – Chovan, Pajič, Heřman – Žálčík, Škoda, L. Květoň – Kuchejda, Babka. Trenéři Stavjaňa a Štrba.

Hlasy trenérů – Martin Štrba (Motor): „Spokojeni jsme tentokrát s výsledkem, ale s výkonem ne. Hra nebyla podle našich představ."

Milan Razým (Slavia): „Domácí vyhráli zaslouženě. Vzhledem k tomu, že jsme dali mužstvo dohromady až ráno před zápasem, tak jsme byli důstojným soupeřem. Klukům patří poděkování, že maximálně bojovali. Měli jsme i šance, ale ty pochytal výborný gólman Gába."