První třetina branku nenabídla, góly začaly padat až po změně stran. Ve 29. minutě se z dorážky prosadil Martin Heřman, o tři minuty později zvýšil vedení Jihočechů z předbrankového prostoru Jakub Babka. Sešívaní však nesložili zbraně. Psala se 34. minuta, kdy David Hruška dal zápasu nový náboj.

Minutu před přestávkou však vrátil Motoru dvoubrankový náskok Luboš Rob. Obrovká skupina fanoušků hostů na stadionu v Edenu počtvrté vybuchla radostí ve 44. minutě, kdy se parádně pod víko trefil Dušan Žovinec. O poslední zdramatizování zápasu se postaral pět minut před koncem Milan Hruška, ale Slavia se ani přes závěrečnou powerplay na víc nezmohla. Motor si tak v krásném utkáním připsal cennnou výhru 4:2 a dál vede tabulku soutěže.

Branky a nahrávky: 34. D. Hruška (Punčochář, Bahenský), 56. M. Hruška (Pavlin) – 29. Heřman (Nouza), 32. Babka (Kuchejda), 39. Žálčík (Rob), 44. Žovinec. Rozhodčí: Jan Doležal – Zídek, Měkýš. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:1. 3850 diváků

ČEZ Motor: Gába – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec – Kuchejda, Škoda, Babka – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, Prokeš, Přibyl. Trenéři: Rosol a Bělohlav.