Jihočeši nastoupili do atraktivního duelu bez obranného dua Vráblík-Bohunický, v brance byl Bláha. Skóre se měnilo hned po pěti minutách hry, kdy krátce po skončení přesilovky vyhrál Rob buly na Petra Kolmanna, jenž přesnou střelou překonal Škarka.

Dukla srovnala krok v deváté minutě, kdy Alexej Alexsejev využil přený pas Anděla a zkušeně zasunul kotouč za Bláhu. Motor si mohl o chvíli později vzít vedení zpátky, ale Žovincova teč skončila na tyči.

Vyrovnaný duel pokračoval i po změně stran a oba celky mohly strhnout vedení na svou stranu. Proti Grígerovi se však vytáhl Bláha a i další domácí bek Ján Mucha trefil jen tyčku. Důležitý druhý gól nakonec zaznamenali Jihočeši, když Žálčíkovo nahození  nešťastně do vlastní branky tečoval jeden z obránců Jihlavy.

Atraktivní hokej se divákům v Budvar aréně líbil a domácí fanoušci byli ještě spokojenější ve 46. minutě, kdy Josef Straka při přesilovce šikovně tečoval Suchánkovu střelu a zvýšil náskok domácích.

Parta trenérů Rosola a Bělohlava si závěr utkání v klidu pohlídala. V samotném konci to Jihlava zkoušela při přesilovce šest na čtyři, což se jí stalo osudným a Ján Mucha do prázdné branky potvrdil tři body Jihočechů. Skoro zaplněná Budvar aréna si zbytek parádní podívané užila. Motor tak porazil Jihlavu 4:1.

Branky a nahrávky: 6. Kolmann (Rob), 37. Žálčík (Rob), 46. Jos. Straka (Suchánek, Heřman), 59. Mucha (Pajič, Žovinec) – 9. Aleksejev (Anděl, Březina). Rozhodčí: Wagner – Hejl, Bosák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 6069.
ČEZ Motor: Bláha – Mucha, Kříž, Suchánek, Kolmann, Zíb, Žovinec – Kuchejda, Pajič, Babka – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, Prokeš, A. Přibyl. Trenéři: Rosol a Bělohlav.