V domácí sestavě se poprvé objevil plzeňský obránce Dan Růžička, jenž má ze západočeského extraligového klubu vyřízený střídavý start. Do branky se po delší pauze postavil místo Kůdely Halmoši.

V úvodní třetině byli domácí aktivnější, vytvořili si několik slibných příležitostí, ale na brankáře Halásze nevyzráli ve slibných příležitostech Pšurný ani Pajič. Hosté, kteří už mají druhé místo v tabulce jisté, především v pohodě bránili a dopředu se moc nehrnuli.

Po změně stran nastal zvrat. Hanáci očividně přidali a hrálo se častěji před Halmošiho brankou. Motor ale přestál i krátké dvojnásobné oslabení. Při tutovce Diviše pak měl i patřičný kus štěstí, protože olomoucký forvard mířil těsně vedle.

Zkušený domácí útočník Václav Skuhravý nabídl dvěma naprosto zbytečnými fauly soupeři dvě přesilové hry. Tu první ještě domácí ubránili, ale při té druhé Olomoučtí doslova rozebrali bránící čtveřici a Švaňhal už pálil do odkryté klece.

Jenže přesilovku si pak zahrála také Rosolova parta a záhy bylo vyrovnáno. Z kruhu přesnou střelou vymetl horní růžek Halászovy klece mladíček Rob.

Ještě do druhé sirény přišel i druhý gól a znovu v početní výhodě. Kotalíkovu nepříliš povedenou střelu od modré usměrnil za záda olomouckého gólmana Pšurný.

Jihočeši byli jako pokropeni živou vodou a nápor si přenesli i do třetí třetiny. Po třetím gólu volala šance Skuhravého, který však odkrytou klec netrefil.

S blížícím se koncem zápasu ale začali přebírat otěže zápasu hosté. Pozorný Halmoši v brance však držel pro svůj tým nejtěsnější náskok. Jenže stačil faul olomouckého Lehečky vysokou holí a rázem se skóre měnilo na druhé straně. Famózní sólo přetavil v přesilovce ve třetí gól Skuhravý a čtvrtou brankou pak soupeře definitivně umravnil Šachl.

Branky a nahrávky: 36. Rob (Kotalík, R. Pšurný), 38. R. Pšurný (Kotalík), 53. Skuhravý (R. Pšurný), 54. Šachl (Ondřej, Kuchejda) – 33. Švaňhal (Diviš). Vyloučení 6:7, využití 3:1. Rozhodčí: Hejduk – Kis, Svoboda. Diváci: 3542.
ČEZ Motor: Halmoši – Kotaška, Dan Růžička, Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř – Kotalík, Pajič, Dan. Boháč – Skuhravý, Rob, R. Pšurný – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Bárta, Přibyl, Ferebauer. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (Motor): "Rozhodly přesilovky. Oba týmy dělaly až naivní fauly. My jsme byli v početní výhodě produktivnější. Poslední třetinu jsme odehráli podle našich představ."

Petr Fiala (Olomouc): "Domácí sehráli lépe přesilovky a byli v nich produktivnější. Byli jsme celkově málo agresivní, proto jsme prohráli. Soupeř zvítězil zaslouženě."