Domácí odehráli velmi dobré utkání, i když tradičně náročný trenér Václav Prospal byl spokojen především s výsledkem. „Už jsme odehráli i lepší zápasy,“ připustil. Ale je třeba objektivně dodat, že moc jich určitě nebylo. I díky skvělé kulise vyprodané haly to byl hokej, který se musel líbit.

Rytířům chyběly dvě největší hvězdy. Jaromír Jágr ani Tomáš Plekanec nepřijeli. Navíc z různých důvodů absentovali i další hráči. Kladenští tak přijeli s pouhými třemi pětkami a navíc ještě při nedostatku obránců zaskakovali na tomto postu útočníci. „Soupeř sice dorazil s malým počtem hráčům, jenže to je dvousečné. Kluci, kteří tady v dresu hostí hráli, se vybejkovali k dobrému výkonu. Kladno se i v kombinované sestavě samo neporazí. A my jsme nebyli připraveni hrát celých šedesát minut,“ upozorní Prospal.

Byl to ale jeho tým, který kontroloval hru. První třetinu vyhrál 3:0 a komplikace přišla jenom v úvodu druhého dějství, kdy dali hosté dva góly a dotáhli se na rozdíl jediné branky. „Myslím, že se nám start zápasu nijak extrémně dobře nepovedl. Viděli jsme, s čím přijeli hosté. Ale věděli jsme, že bodově jsou s námi na stejné úrovni a navíc to byl přímý souboj o první místo. Také proto jsme chtěli být aktivní, hrát v soupeřově obranném pásmu a dostat se do vedení. To, že jsme vedli 3:0, ale neodpovídalo průběhu první třetiny,“ sportovně uznává.

„Zápas se zlomil až v půlce druhé dvacetiminutovky, kdy jsme využili přesilovky a odskočili na 5:2. Znovu zdůrazňuji, hráli jsme už daleko lepší zápasy než tento. Proti dobrému týmu a kvalitnímu brankáři nám tam ale góly napadaly. Skóre však klame,“ podotkne.

Kladenský kouč David Čermák si byl vědom, že v oslabené sestavě nebyla šance jeho týmu na úspěch až tak velká. „Nevstoupili jsme ale do utkání špatně. Prvních deset minut jsme byli celkem aktivní a měli nějaké šance, potom ale Budějovice vstřelily tři góly,“ také on připomíná úvodní třetinu, která vyzněla pro Motor víc výsledkově než herně.

„Od druhé třetiny jsme se dostali do zápasu a dvakrát skórovali. Bohužel naší blbostí a domácí chytrostí jsme se nechali vyprovokovat k faulům,“ kroutí hlavou. „Jelikož jsme sem přijeli v patnácti a přišli jsme v průběhu duelu o další hráče, zbyly nám jen dvě pětky a zápas jsme ztratili,“ posteskl si.

Zápas kromě deseti gólů, dobrého hokeje a výborné atmosféry, okořenila také vyrovnané a férová bitka mezi domácím Kanaďanem Dunnem a kladenským Hajným. „Kluci si to na ledě rozdali jako chlapi, což je podle mého názoru normální. Klobouk dolů před Hajným, že měl koule se Dunnovi postavit. Možná by se mělo upravit pravidlo, aby hráči mohli v utkání po pětiminutovém vyloučení pokračovat. A nenásledoval automaticky trest do konce utkání,“ myslí si Prospal.

Bitka to sice byla férová, ale neobešla se bez následků. Dunn bude nějaký týden mimo hru se zlomenou rukou, Hajný ji zase odnesl vykloubeným ramenem.

Kromě Dunna bude v Havířově chybět Jihočechům také kapitán Kutlák, jenž je po operaci kolena, a mladíci Beránek s P. Novákem, kteří jsou s reprezentační osmnáctkou ve Švýcarsku.