Byla to v Prostějově docela divočina. Hosté výborně začali, vedli už 3:0 a zdálo se, že o jejich vítězství není pochyb. Jenže ve druhé třetině přišel až neuvěřitelný čtyřminutový výpadek a bylo vyrovnáno. Naštěstí českobudějovičtí hokejisté včas zabrali, přidali další góly a zápas bezpečně dotáhli do vítězného konce. Pět ze svých sedmi branek zaznamenali v přesilovkách.

Hosté šli do vedení už ve 4. min., kdy Nouza našel přesně svého nerozlučného parťáka Straku a ten neměl problém dopravit kotouč do odkryté klece. Druhý gól dal dorážkou Boháč a do šaten tak šly oba týmy za stavu 0:2. „První třetina se nám moc nepovedla. Byly tam momenty, kdy nás hosté přehrávali," přiznal prostějovský kouč Petr Zachar.

Třetí gól přišel hned krátce po změně stran a zaznamenal ho střelecky disponovaný Nouza. Jenže pak se dostavil  již zmíněný zvrat a rázem bylo vyrovnáno. Nejprve Meidl přetavil v gól Indrovu přihrávku zpoza branky. Ve 26. min. proměnil Cienciala trestné střílení přesnou střelou do horního růžku Kůdelovy klece a poté potrestal Venkrbec hned po pouhých dvanácti vteřinách vyloučení Semráda.

„Měli jsme dobrý začátek zápasu, dostali jsme se do tříbrankového vedení, ale pak jsme měli bohužel osmiminutový výpadek, kde jsme nechali domácí srovnat," zlobil se trenér hosté Petr Rosol.

Střídačka Motoru si vzala oddechový čas a sešup se naštěstí podařilo zastavit. V přesilovce se od modré prosadil obránce Mucha a Jihočeši znovu vedli. „Ve druhé části jsme dali góly, vyrovnali jsme, ale poté jsme se vlastní nedisciplinovaností připravili o lepší výsledek," kroutil hlavou prostějovský kouč Zachar.

Závěrečné dějství už ovládl Motor, který přidal další gtři přesilovkové góly. Nejprve využil dvojnásobnou početní výhodu Pajič, pokračující přesilovku pět na čtyři zužitkoval Kuchejda a definitivní podobu skóre na 3:7 stanovil kanonýr Nouza.

„Na začátku třetí třetiny nám v oslabení padly dva góly a to rozhodlo celý zápas. Zlomový okamžik utkání byl také za stavu 3:3. Kdy jsme špatně střídali a zároveň jsme udělali faul, šli jsme do tří a vteřinu před koncem oslabení jsme dostali branku," litoval Zachar.

To jeho protějšek Rosol mohl být po utkání spokojenější. „Po oddechovém čase jsme se zklidnili a měli pak už zápas pod svou kontrolou," usmíval se.

Branky a nahrávky: 24. Meidl (Indra), 26. Cienciala, 27. Venrkbec (Luňák, Stejskal) – 4. Jos. Straka (Nouza), 13. Boháč (Vaniš, Chmelíř), 22. Nouza (Heřman, Jos. Straka), 30. Mucha (Kuchejda), 42. Pajič (Nouza, Jos. Straka), 42. Kuchejda (Punčochář, Rob), 45. Nouza (Jos. Straka, Mucha). Vyloučení: 8:7 (navíc host. Heřman 10 min. a Suchánek 5 + do konce), využití: 1:5. Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil.  Diváci: 1912. Motor: Kůdela – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chemlíř, Semrád, Dan Růžička, Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Boháč – Přibyl, Trummer. Trenéři Rosol a Bělohlav.