V hostující sestavě nahradil zraněného Nouzu Fronk. V té domácí chyběl zkušený matador Plášek.

Poprvé v celé sérii vstoupili Jihočeši do zápasu malinko méně koncentrovaní a Zubři je mohli potrestat. Hned v první minutě nastřelil obránce Chmelíř tyč a poté putoval zbytečně na trestnou lavici kapitán Novák. Dobře odbráněné oslabení však hosty nastartovalo a byli to znovu oni, kdo vládl utkání.

Jejich první velikou šanci měl Pajič, Klimeše však neprostřelil. Neuspěl ani obránce Novák, jenž v oslabení tři na čtyři ujížděl úplně sám na přerovského gólmana, jeho svatyni však přestřelil.

Přišlo to až v 10. min., kdy Motor vybojoval puk za soupeřovou brankou. Dostálek ho posunul Robovi, jenž znovu ukázal své šikovné ruce. Stáhl si kotouč pod sebe a přehodil bezmocného Klimeše.

Vedoucí gól dal ráz dalšímu vývoji zápasu. Šancí na českobudějovické straně přibývalo, tu největší zahodil Fronk. Vyrovnat však mohl krátce před první sirénou Malina, v ideální palebné pozice ale přestřelil.

Přerov cítil, že má poslední šanci s celou sérií něco udělat, a do druhého dějství vstoupil hodně aktivně. Kváča v brance Motoru však působil mimořádně jistým dojmem a neinkasoval už šestou třetinu v řadě!

Uklidňující druhý gól mohl dát Vak, jehož teč Novákovy střely skončila těsně vedle. V závěru prostřední části hry hráli hosté více než minutovou přesilovku pět na tři. Soupeře zamkli v jeho obraně, ale gól nedali.

Dvojnásobnou početní výhodu zakončila hromadná bitka, kterou iniciovali Zubři. Heřman se statečně postavil obrovitému Ferencovi, zapojil se i gólman Klimeš a na ledě přistál kelímek s pivem.

Po zklidnění vášní se hrálo čtyři na čtyři, domácí obraně ulétl Čermák, když si sám vybojoval puk, a své sólo zakončil přesnou střelou nad Klimešův beton.

To bylo přesně to, co Motor potřeboval. Ve třetí třetině už bezpečně kontroloval svůj dvoubrankový náskok. Další gól mohl přidat Čermák, ale tentokrát přerovského brankáře ani nadvakrát nepřekonal. V dobré pozici neuspěl ani Vak.

S přibývajícím časem bylo jasné, že domácí celek už nemá sílu s výsledkem něco udělat. A když už se dostal ke střele, narazil na výborného Kváču.

V závěru zkusili domácí power play, ale do prázdné branky pečetil na konečných 0:3 Pajič.

Třetí čtvrtfinálový zápas nedohrál jeden z klíčových útočníků Motoru Tomáš Nouza. Včera už v sestavě nefiguroval. „Šel jsem blokovat střelu Lukáš Chmelíře. Poklekl jsem a puk mě trefil přes rukavici přímo do ruky. Hned mi to nateklo a čeká mě delší pauza," nechtěl specifikovat své zranění.

Branka a nahrávky: 10. Rob (Dostálek, Čermák), 40. Čermák (F. Novák, Vak), 60. Pajič (Vak). Vyloučení: 9:9, využití: 0:0. Rozhodčí: Kopeček, Trombík – Adamec, Poruba. Diváci: 2862. Konečný stav série: 0:4.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, od 37. navíc Žovinec – Dostálek, Rob, Čermák – Fronk, Vlček, Heřman – Hřebejk, Vak, Pajič – Šulek, Škoda, Babka. Trenéři Stavjaňa a Štrba.