V Prostějově podali Jihočeši zodpovědný a koncentrovaný výkon, za který nakonec brali plný bodový zisk. „Hráči zaslouží jednoznačně pochvalu za bojovnost a přístup k utkání. To nám v předcházejících zápasech chybělo," všiml si asistent trenéra Motoru Martin Štrba. „V Prostějově to bylo daleko lepší a pokud budeme takhle pokračovat," tak se výsledky dostaví," věří.

Hrálo se vyrovnané utkání, ve kterém měli o něco více vyložených šancí hosté. „Vedli jsme už 3:1, ale v závěru se to trochu zkomplikovali naším pětiminutovým trestem. Prostějov se dostal do tlaku. Byl to vyrovnaný a bojovný zápas, který jsme zvládli díky srdíčku. To jsme předtím neměli," uzná.

V samotném závěru hráli domácí power play, Motor už si ale důležité body sebrat nenechal. „Trošku problém jsou rozhodčí. Jejich výkony jsou od začátku sezony špatné a pak to ovlivňuje jednotlivé zápasy. Jsou daleko větší emoce, do toho řvou diváci a kazí to hru. Bohužel to tak je. Musíme na to být připraveni a poprat se s tím," dobře ví.

Co úplně nevyšlo, byla snaha o vylepšení přesilových her. Hosté v početní výhodě opět neskórovali. „Pořád to není ono. Chybí nám větší pohotovost a rychlost. Máme na čem pracovat," připustí Štrba.