V domácí brance se opět objevil mladík Gába, přestože ho na začátku týdne trápila viróza. Naopak stále ještě chyběli zranění obránce Růžička a útočník Boháč. Hosté přivezli českobudějovického obránce Lukáše Kříže, který odešel na sever Čech na měsíční hostování. Žádná klauzule mu nebránila v tom, aby nastoupil v utkání proti svému mateřskému klubu. „To je česká specialita, kterou nikde jinde nepraktikují. Pokud jsme ho uvolnili, tak nevidím důvod, proč by neměl hrát," jasně vysvětlil prezident Motoru Roman Turek.

Domácí střídačka posílala od úvodních minut do hry čtyři formace a tentokrát přece jen trochu prořídlé hlediště poprvé jásalo už po pouhé minutě a vteřině. Nouza získal puk, předložil ho do ideální pozice svému parťákovi Strakovi, jenž neměl sebemenší problém otevřít skóre.

Na druhý gól se nečekalo vůbec dlouho. V 5. min. dostali Rosolovi svěřenci možnost hrát první přesilovku zápasu a sehráli ji náramně. Kuchejda jako by chtěl znovu dokázat, že není jen bojovníkem, ale také kreativním hokejistou. Přesným křížným pasem našel Pajiče a ten bombou z první přidal druhý gól.

Hosté působili spíše dojmem pohodového týmu odborářské ligy než jako právoplatný účastník první ligy. A protože domácí se po drtivém úvodu rychle uspokojili, upadla hra jen do průměru.

Další gólová radost tak přišla až v závěru úvodního dějství. Krásně do horního růžku Soukupovy klece zamířil junior Marek a byl to jeho premiérový prvoligový gól v dresu Motoru (poprvé se v první lize trefil loni právě v dresu Mostu).

Krátce po změně stran měl na hokejce čtvrtý gól obránce Chmelíř, ale povedenou střelou pouze zacinkal na břevno mostecké branky. O chvilku později ho napodobil Kuchejda, i když ten nastřelil tyčku hodně z boku. Až v polovině zápasu udělal divákům radost další mladík Prokeš, jenž utěšenou bombou propálil Soukupa počtvrté.

Následně sice sebral Gábovi čisté konto Přeučil, jenž potrestal až přílišnou bohorovnost domácí obrany. Záhy už zněla Budvar arénou populární „Pátá", to když se podruhé v utkání zapsal do střelecké listiny kapitán Straka.

V závěrečném dějství už tempo hry výrazně opadlo. Domácí byli málo hladoví po dalších gólech a pokorný soupeř se do ničeho většího nepouštěl. Oživení přinesl až odvážný průnik Vaniše, který ale ztroskotal na Soukupovi. A také úsměvná situace, kdy se srazili spoluhráči v domácím dresu Marek s Přibylem.

V závěru Motor přece jen přidal. Soukupa v brance soupeře doslova ostřelovala třetí řada, leč bez úspěchu. Hosté si zahráli přesilovku pět na tři, ale na výborného Gábu nevyzráli. Pak už mohly odstartovat tradiční oslavy.

Branky a nahrávky: 2. Jos. Straka (Nouza), 5. Pajič (Kuchejda, Rob), 18. L. Marek (Přibyl), 29. Prokeš (Rob, Chmelíř), 31. Jos. Straka (Nouza, Mucha) – 30. Přeučil (Petruška, Alinč). Vyloučení: 2:3, využití: 1:0. Rozhodčí: Würtherle – Špringl, Stofa. Diváci: 3610.
ČEZ Motor: Gába – Punčochář, Vráblík, Mucha, Suchánek, Chmelíř, Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – L. Marek, Švec, Přibyl, Trenéři Rosol a Bělohlav.