Týmy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech, kdy se ve skupinách utkal každý s každým. Hrací doba byla stanovena na dobu 2x20 minut.

Vimperský tým byl nalosován do skupiny "A", kde se měl postupně utkat s týmy HC Slezan Opava, HC Slavoj Zbraslav "A" a HC Děčín. Vimperští trenéři vstupovali do tohoto turnaje s velkým očekáváním, neboť jejich svěřenci, hráči druhých tříd, předváděli v sezoně v Krajské lize solidní výkony, kdy kromě jednoho zápasu dokázali všechny mistrovské zápasy dovést do vítězného konce.

Na začátku turnaje připravili pořadatelé dovednostní soutěže, kdy každý tým nominoval do těchto soutěží čtyři hráče. Dovednostní soutěže se skládaly z rychlostních disciplín a to na jedno kolo a slalomu bez kotouče a dále zde byla soutěž v proměňování trestných střílení a soutěž gólmanů v chytání trestných střílení. Hned na úvod těchto soutěží se vimperský tým představil v dobrém světle, kdy Lucie Eignerová skončila v jízdě na jedno kolo v semifinále, když jí o semifinále připravila nepochopitelná chyba pořadatelů, když přehlédli zkrácení tratě soupeře Lucky a i když na toto byli upozorněni, poslali do finále hráče, který nastoupil proti Lucii Eignerové. Ve druhé bruslařské soutěži bral Vimperk prvenství, když ve slalomu bez kotouče vyhrál Martin Willmann. Ve třetí disciplíně měl Vimperk zastoupení v Janu Vavříkovi, kterému se však nedařilo tak, jak by si on i všichni ostatní přáli a z osmi nájezdů proměnil jenom jeden. V gólmanské soutěži však Vimperk opět získal prvenství, když Jakub Kováč pustil za svá záda z osmi nájezdů pouze jenom jednu střelu a mohl se tak radovat z vítězství v soutěži.

Po skončení dovednostních soutěží začal samotný turnaj prvním dvouzápasem.  Mezi prvními týmy se představil i tým Vimperský, který se hned na úvod střetl s týmem z Opavy a trenéři se těšili na komfrontaci s týmem z Moravy.

Od začátku zápasu se Vimperští hráči snažili o kombinační hru, která vyústila v 7. minutě v úvodní branku zápasu, kterou vstřelila první formace, jmenovitě Jan Vavřík. Pak se však hra první řady zasekla a nedokázala se brankově prosadit. Naštěstí se dařilo druhé řadě v čele s Viktorem Budíkem, která se postarala o další tři branky, které postupně vsítili Budík, Koška a Narovcová. Soupeř dokázal poslat puk za záda vimperského brankaře pouze jednou a tak Vimperk vstoupil do turnaje výhrou v poměru 4:1. Jako nejlepším hráčem utkání týmu z Vimperka byl vyhlášen Viktor Budík

Ve druhém zápase se proti Vimperskému týmu postavil tým HC Slavoj Zbraslav "A" Vimperští hráči měli dvouhodinovou pauzu a tak byli na zápas natěšení, což ukázali i na ledě a již v 10 minutě první půle to bylo 7:0. Nutno však podotknout, že proti Vimperským stál tým, který byl převážně složen z dětí předškolního věku, kteří s hokejem teprve začínají. Na tom však nic nemění to, že Vimperk vyhrál toto utkání vysoko 33:0 a připsal si další výhru. Jako nejlepším hráčem týmu HC Vimperk byl v tomto zápase vyhlášen Adam Ondřich.

Třetí zápas hráče z Vimperka řádně prověřil, byť tomu konečný výsledek až tak nenapovídá. Proti Vimperským se postavil tým z Děčína, který také oba předchozí zápasy vyhrál, tudíž se hrálo o prvenství ve skupině a lepší výchozí pozici do druhého hracího dne, kdy vítěz skupiny měl druhý den nastoupit proti týmu, který se umístil jako druhý ve skupině "B". Hráči HC Děčín od prvních minut utkání ukazovali, že mají své kvality a Vimperské čekal velmi těžký zápas. Soupeř velmi dobře bruslil, čímž se Vimperským vyrovnal. Prvních 10 minut zápasu bylo velmi vyrovnaných, i když Vimperští měli kotouč častěji na svých hokejkách. V 10 minutě otevřel skóre Jan Vavřík po pěkné kombinační akci celé řady. Soupeř však hned vzápětí srovnal a stav byl 1:1. Ale o další minutu pozdějí strhla vedení na stranu Vimperka Lucie Eignerová, která stála na konci další pěkné akce první řady. A když se o další minutu později rozvlnila síť soupeřovy branky potřetí po střele Beáty Narovcové, skončila první půle zápasu výhrou Vimperka 3:1. Do druhé poloviny zápasu opět úspěšněji vstoupil Vimperk, když se hned ve 2. minutě brankově prosadil Tomáš Koška. Na tuto branku však soupeř z Děčína ještě odpověděl vstřelenou brankou, ale pak přišla velmi vydařená pětiminutovka ze strany vimperského týmu, která rozhodla celý zápas. V těchto pěti minutách vimperský tým nastřílel Děčínu 5 branek, které zlomily jejich odpor. Ještě jednou se Vimperští trefili a to pět minut před koncem utkání a tak se mohli radovat po hvizdu rozhodčího z výhry v poměru 10:2. Jako nejlepším hráčem utkání ze strany Vimperka nebyl zvolen žádný jednotlivec, nýbrž celý tým, neboť, všichni hráči podali úžasný výkon a ze strany pořadatelů a ostatních trenérů byl výkon Vimperský velmi kladně hodnocen a tým ze srdce Šumavy byl pasován na jednoho favorita z turnaje.

HC Vimperk tedy první hrací den turnaje zakončil jalo lídr skupiny "A" se třemi výhrami a skórem 47:3 a mohl se těšit na nedělní semifinále, kde se měl utkat v souboji o finále s domácím týmem HC Vodní Lvi Benešov. Po náročném sobotním dni  šli vimperští hráči regenerovat do místního plaveckého bazénu, kam je za odměnu trenéři vzali.

V nedělním semifinále se tedy vimperský tým utkal s týmem z Benešova. Pokud by vimperský tým zvítězil, měl by jistě zajištěnou medaili z tohoto turnaje. A kluci opět dokázali, že se bez medaile nechtějí do Vimperka vrátit. Svého soupeře od prvních minut přehrávali, což hned v první minutě zápasu dokázali vstřelenou brankou o kterou se postarala Lucie Eignerová. O minutu později se prosadil Tomáš Koška a bylo to 2:0. V šesté minutě se dvakrát za sebou prosadil Viktor Budík a když v desáté minutě opět proměnil svoji šanci Tomáš Koška, bylo  rozhodnuto. Do konce první půle zápasu se ještě dvakrát trefil Jan Vavřík a jednou Martin Willmann a HC VImperk vyhrál první půli 8:0. Ve druhé části zápasu měl Vimperk stále převahu, kterou však již tak brankově nezúročil, když vstřelil již jenom jednu branku a to  Janem Vavříkem, ale v poklidu si dokráčel do finále turnaje, kde na něj čekal také zatím neporažený tým HC Benátky nad Jizerou, který ve druhém semifinále porazil tým z Děčína 6:3. Nejlepším hráčem semifinále byl ze strany HC Vimperk vyhlášen Rostislav Slanina.

A bylo tu finále. Vimperští si v kabině slíbili, že se pokusí tento zápas dotáhnout do vítězného konce a tak vyhrát celý turnaj. Výsledky soupeře však varovaly, že nepůjde o žádnou procházku růžovou zahradou. Úvod utkání však vyšel Vimperským náramně. Hned ve druhé minutě po přihrávce Beáty Narovcové otevřel skóre Viktor Budík, který se trefil i o dvě minuty později a rázem to bylo 2:0. Soupeř se však nevzdával a jejich hráči dokazovali, že jsou velmi dobře připravení.  Pak přišla jedna z nejhezčích kombinačních akcí Vimperských na celém turnaji. To za svojí brankou vybojoval Martin Willmann puk a po levé straně ujel soupeři a když se blížil k brance všiml si najíždějícího Jana Vavříka, kterému nesobecky přihrál a Jan Vavřík tak mohl pohodlně skórovat do prázdné branky. Soupeř však snížil a opět to bylo jenom o dvě branky. Tříbrankové vedení vrátil Vimperským opět Jan Vavřík a již to vypadalo, že by tým z Vimperka mohl dokráčet až do vítězného konce. Ale opět se ukázalo jak hokej je nevyzpytatelná hra. Během jedné minuty vstřelil soupeř dvě kontaktní branky a rázem to bylo jenom o jednu branku. Minutu před koncem prvé části zápasu došlo ke sporné situaci a vstřelení vyrovnávací branky, kdy soupeřovo hráč vystřelil na Jakuba Kováče, který puk vyrazil před sebe a snažil se jej přikrýt lapačkou, když jej důrazně atakoval protihráč a Kováče i s kotoučem dotlačil za brankovou čáru. Rozhodčí utkání branku uznal a bylo vyrovnáno. Tento moment byl zřejmě rozhodující v celém utkání. A když hráči z Benátek v úvodu druhé části vstřelili další tři branky zdálo se být rozhodnuto. Vimperští hráči se snažili něco s výsledkem udělat, snížit náskok a vyrovnat, ale toto se jim  již bohužel nepovedlo , vstřelili již pouze jenom jednu branku Janem Vavříkem a ve finále prohráli v poměru 5:7. Ale tento zápas, byť skončil porážkou Vimperských, byl nejlepším zápasem celého turnaje, který měl vše, co má mít každý finálový zápas. Všichni  hráči Vimperka  byli po zápase velmi smutní, někteří prohru oplakali, ale postupem času si uvědomili, že dokázali obsadit na turnaji 2. místo, což je velmi výborný výsledek. A jako bonus byla Lucie Eignerová vyhlášena nejlepším útočníkem turnaje.

Trenér Martin Willmann k turnaji: "Myslím si, že jsme odehráli velmi kvalitní turnaj a chci všem hráčům a hráčkám poděkovat za jejich předvedený výkon. Jejich předváděná hra se líbila a setkala se jenom pozitivním ohlasem ostatních trenérů. V čem náš tým vyčníval, byla kombinační hra, hra plná přihrávek, což u ostatních týmu nebylo.  A komu bych chtěl ještě poděkovat jsou rodiče a fanoušci v jedné osobě, kteří našemu týmu vytvořili skvělou atmosféru."

Martin Willmann