Co bylo hlavní příčinou poměrně vysoké porážky s Chomutovem?
Těžko se mi ten zápas hodnotí. Konečný výsledek úplně neodpovídá tomu, co se na ledě dělo. Na druhou stranu jsme nedali góly, zatímco Chomutov je dal. Proto zaslouženě vyhrál. O něco lepší hosté byli, ale prohrát 0:4 je pro nás asi až moc kruté. Konečné skóre ale až tak důležité není, rozhodující jsou tři body. A ty má soupeř.

Co jste říkal prvnímu gólu Chomutova, který posvětil až videorozhodčí? Vypadalo to, že David Gába udělal báječný zákrok…
Pokud videorozhodčí řekl, že byl gól, tak to prostě byl gól. Pokud by to gól nebyl, tak by měl Gábič skutečně krásný zákrok. Na druhou stranu ho měl i takhle. Klobouk dolů, že to dokázal takhle chytit, když na něj jeli úplně sami dva chomutovští hráči.

Považujete za klíčový moment zápasu dva slepené góly Chomutova ve třetí třetině?
To si úplně nemyslím. Klíčové bylo, že jsme v průběhu celého zápasu nedokázali vstřelit ani jeden gól. Pokud nedáme gól, tak zápas nemůžeme vyhrát. To se potvrdilo.

Malinko vám chyběla jiskra z předcházejících zápasů. Neztratili jste už trochu víru, že byste mohli zabojovat o postup do extraligy?
To určitě ne. Věděli jsme, že to bude těžké. A pokud byla alespoň teoretická šance, tak o ni bylo třeba bodovat. Chceme co nejlépe odehrát i zbývající zápasy.

V závěru utkání jste se chtěl alespoň poprat, ale nikdo ze soupeřů neměl chuť se s vámi pustit do pěstního souboje?
Chtěl jsme to zkusit. Ukázat jim do příštího zápasu u nich, že se jich nebojíme. Zkoušel jsem dva, ale nechtěl ani jeden. Ani jsem se jim ale nedivil. Vedli 4:0 a kdybych byl v jejich kůži, tak bych musel být asi pořádně naštvaný, abych do toho šel. Z jejich strany by to bylo skutečně zbytečné.

Nyní vás čeká zápas v Chomutově. Co udělat jinak, abyste dosáhli na bodový zisk?
Určitě více bruslit. Pokud budeme všude druzí, tak puky získávat nebudeme. Nesmíme se bát hrát, být více na puku a dát nějaký ten gól.