Páté kolo Malé hokejové ligy amatérů ve Vimperku slibovalo několik zajímavých soubojů sousedů v tabulce. Ale člověk míní a příroda mění. Sněhová kalamita z pátka a víkendu uplynulého týdne nejenom že ovlivnila komfort obyvatel Prachaticka, ale nabourala i program soutěže. "Z technických důvodů je momentálně Zimní stadion Vimperk mimo provoz. Budeme vás průběžně informovat, jestli se odehraje alespoň nějaký zapas," informovali pořadatelé soutěže týmy hned v sobotu ráno. Ani další zpráva nebyla povzbudivá: "Zápas mezi HP Vimperk a Hockey Zálezly musí být odložen, o alších zápasech budeme informovat podle situace na zimním stadionu."

Nakonec se muselo odložit kompletně celé kolo. A co se vlastně stalo? Zimní stadion ve Vimperku byl mimo provoz z důvodu přerušení dodávky elektřiny vinou poruchy na distribuční síti. Šesté kolo je na programu v sobotu 23. prosince a pořadatelé se snaží do té doby najít termíny na dohráky odložených duelů.

První termíny dohrávek jsou již jisté. "První dva zápasy se dohrávají již tuto neděli ráno," zní příznivá zpráva. Již od 8 hodin ráno se utká dvojice HC Zdíkov - HC Šumavští vlci. Hned nato nastoupí od 9.45 hodin k duelu HC Prachatice a HC Budilov. Termíny pro duely HP Vimperk - Hockey Zálezly a HC Netolice - Čkyně Golden Shovels se zatím hledají.